Η Tea είναι μια νέα ξυλόσομπα με κλασσική εμφάνιση. Χαλύβδινες εμαγιέ επενδύσεις. Κεραμικό κρύσταλλο. Σύστημα μετάκαυσης
Η Tea είναι μια ενεργειακή σόμπα ξύλου της Ιταλικής La Nordica - Extraflame, με κλασσική εμφάνιση και υπερσύγχρονη τεχνολογία καύσης. Η ισχύς της φθάνει στα 6,6kW και μπορεί να ζεστάνει χώρους μέχρι 189κυβικά μέτρα. Έχει κρυφό δοχείο στάχτης. Το κρύσταλλο της πόρτας είναι πυρίμαχο κεραμικό και αντέχει σε θερμοκρασίες έως και 750°C. Η εστία της είναι από μαντέμι. Επιπλέον έχει μοχλό ανάδευσης των ξύλων για εύκολη αναζωογόνηση της φλόγας. Τέλος, έχει δυνατότητα ρύθμισης του πρωτογενούς και δευτερογενούς αέρα καύσης, καθώς και προρυθμισμένη παροχή τριτογενούς αέρα (μετάκαυσης) για την μεγιστοποίηση της απόδοσης και τον περιορισμό των ρύπων.
| Διαστάσεις (ΠxΥxΒ) | 414x832x419mm |
| Βάρος | 77kg |
| Άνοιγμα πόρτας (ΠxΥ) | 210x205mm |
| Διαστάσεις εστίας (ΠxΥxΒ) | 228x365x278mm |
| Θερμαινόμενος όγκος | 189m3 |
| Έξοδος καυσαερίων | 120mm |
| Ελκυσμός | 12Pa |
| Είσοδος αέρα καύσης | -mm |
| Υλικό εστίας | Μαντέμι |
| Συνολική θερμική ισχύς | 8,0kW |
| Ωφέλιμη θερμική ισχύς | 6,6kW |
| Απόδοση | 82,0% |
| Κατανάλωση | 1,8kg/h |
Χρησιμοποιούμε cookies για να σας προσφέρουμε την καλύτερη εμπειρία στο διαδίκτυο. Συνεχίζοντας αποδέχεστε τη χρήση των cookies σύμφωνα με την πολιτική cookie.
Πολιτική Cookies
Για να διευκολύνουμε τη χρήση του ηλεκτρονικού μας καταστήματος, χρησιμοποιούμε «cookies». Τα cookies είναι μικρά αρχεία δεδομένων / κειμένου που αποθηκεύονται στον σκληρό δίσκο του υπολογιστή σας από το πρόγραμμα περιήγησής σας και τα οποία είναι απαραίτητα για τη χρήση της ιστοσελίδας μας.