Ενεργειακή ξυλόσομπα με κλασσική και διαχρονική εμφάνιση. Μαντεμένια κατασκευή, με ένθετες διακοσμητικές κεραμικές πλάκες. Kεραμικό πυρίμαχο τζάμι 750°C. Kρυφό δοχείο στάχτης. Μαντεμένια εστία. Τριτογενής καύση. Θήκη για τα ξύλα στο κάτω μέρος της.
Η Gisella είναι μια ενεργειακή σόμπα ξύλου της σειράς Armony της La Nordica - Extraflame, σε κλασσική - παραδοσιακή γραμμή, με κεραμικές επενδύσεις και μαντεμένια πορτάκια στην πρόσοψη. Έχει ισχύ 8kW και μπορεί να ζεστάνει χώρους μέχρι 229 κυβικά μέτρα. Έχει ένα πολύ πρακτικό πορτάκι στο κάτω μέρος όπου φιλοξενείται το κρυφό δοχείο στάχτης. Το κρύσταλλο της πόρτας είναι πυρίμαχο κεραμικό και αντέχει σε θερμοκρασίες έως και 750°C. Η εστία της είναι από μαντέμι. Επιπλέον έχει μοχλό ανάδευσης των ξύλων για εύκολη αναζωογόνηση της φλόγας.
Τέλος, έχει δυνατότητα ρύθμισης του πρωτογενούς και δευτερογενούς αέρα καύσης, καθώς και προρυθμισμένη παροχή τριτογενούς αέρα (μετάκαυσης) για την μεγιστοποίηση της απόδοσης και τον περιορισμό των ρύπων.
| Διαστάσεις (ΠxΥxΒ) | 570x950x560mm |
| Βάρος | 135kg |
| Άνοιγμα πόρτας (ΠxΥ) | 340x245mm |
| Διαστάσεις εστίας (ΠxΥxΒ) | 380x325x350mm |
| Θερμαινόμενος όγκος | 229m3 |
| Έξοδος καυσαερίων | 130mm |
| Ελκυσμός | 12Pa |
| Είσοδος αέρα καύσης | 120mm (προαιρ.) |
| Υλικό εστίας | Μαντέμι |
| Συνολική θερμική ισχύς | 10,2kW |
| Ωφέλιμη θερμική ισχύς | 8,0kW |
| Απόδοση | 78,1% |
| Κατανάλωση | 2,4kg/h |
Χρησιμοποιούμε cookies για να σας προσφέρουμε την καλύτερη εμπειρία στο διαδίκτυο. Συνεχίζοντας αποδέχεστε τη χρήση των cookies σύμφωνα με την πολιτική cookie.
Πολιτική Cookies
Για να διευκολύνουμε τη χρήση του ηλεκτρονικού μας καταστήματος, χρησιμοποιούμε «cookies». Τα cookies είναι μικρά αρχεία δεδομένων / κειμένου που αποθηκεύονται στον σκληρό δίσκο του υπολογιστή σας από το πρόγραμμα περιήγησής σας και τα οποία είναι απαραίτητα για τη χρήση της ιστοσελίδας μας.