Αποδοτική αερόθερμη σόμπα ξύλου της σειράς Armony. Επενδεδυμένη με κεραμικά. Έχει πρακτικό ανοιγόμενο εμαγιέ φούρνο με τζάμι και θερμόμετρο στο πάνω μέρος της και συρτάρι για την αποθήκευση των ξύλων στο κάτω μέρος. Το κρύσταλλο της πόρτας είναι πυρίμαχο κεραμικό και αντέχει σε θερμοκρασίες έως και 750°C. Η εστία είναι από μαντέμι. Έχει δυνατότητα ρύθμισης πρωτογενούς /δευτερογενούς αέρα. Προρυθμισμένος τριτογενής αέρας (μετάκαυσης).
Καλαίσθητη και πολύ αποδοτική αερόθερμη σόμπα ξύλου της σειράς Armony. Η Nicoletta Forno Evo είναι επενδεδυμένη με κεραμικά μονόχρωμα ή ζωγραφισμένα στο χέρι. Η ισχύς της φθάνει στα 9,1kW, που επαρκούν για την θέρμανση χώρων μέχρι και 260 κυβικά μέτρα. Έχει πρακτικό ανοιγόμενο εμαγιέ φούρνο με τζάμι και θερμόμετρο στο πάνω μέρος της και συρτάρι για την αποθήκευση των ξύλων στο κάτω μέρος. Το κρύσταλλο της πόρτας είναι πυρίμαχο κεραμικό και όπως σε όλα τα προϊόντα της La Nordica - Extraflame, αντέχει σε θερμοκρασίες έως και 750°C. Η εστία είναι από μαντέμι.
Τέλος, έχει την δυνατότητα ρύθμισης του πρωτογενούς και δευτερογενούς αέρα καύσης, καθώς και προρυθμισμένη παροχή τριτογενούς αέρα (μετάκαυσης) για περιορισμό των ρύπων και την μεγιστοποίηση της απόδοσης η οποία φτάνει στο 86%!!!
| Διαστάσεις (ΠxΥxΒ) | 587x1423x572mm |
| Βάρος | 242kg |
| Άνοιγμα πόρτας (ΠxΥ) | 355x245mm |
| Διαστάσεις εστίας (ΠxΥxΒ) | 379x370x327mm |
| Διαστάσεις Φούρνου (ΠxΥxΒ) | 330x300x370mm |
| Θερμαινόμενος όγκος | 260m3 |
| Έξοδος καυσαερίων | 130mm |
| Ελκυσμός | 12Pa |
| Είσοδος αέρα καύσης | 120mm (προαιρ.) |
| Υλικό εστίας | Μαντέμι |
| Συνολική θερμική ισχύς | 10,6kW |
| Ωφέλιμη θερμική ισχύς | 9,1kW |
| Απόδοση | 86,0% |
| Κατανάλωση | 2,4kg/h |
Χρησιμοποιούμε cookies για να σας προσφέρουμε την καλύτερη εμπειρία στο διαδίκτυο. Συνεχίζοντας αποδέχεστε τη χρήση των cookies σύμφωνα με την πολιτική cookie.
Πολιτική Cookies
Για να διευκολύνουμε τη χρήση του ηλεκτρονικού μας καταστήματος, χρησιμοποιούμε «cookies». Τα cookies είναι μικρά αρχεία δεδομένων / κειμένου που αποθηκεύονται στον σκληρό δίσκο του υπολογιστή σας από το πρόγραμμα περιήγησής σας και τα οποία είναι απαραίτητα για τη χρήση της ιστοσελίδας μας.