Εντυπωσιακή γωνιακή ενεργειακή σόμπα ξύλου της σειράς Top Design της La Nordica - Extraflame. Επένδυση από φυσικό πέτρωμα στεατίτη (σαπωνόλιθο), που απορροφά και διανέμει ομοιόμορφα την θερμότητα στον χώρο. Εστία Ironker. Πανοραμικό πυρίμαχο κεραμικό τζάμι αντοχής έως 750°C. Τριτογενής καύση.
Η Zen είναι μια καινούρια, γωνιακή, ενεργειακή σόμπα ξύλου της σειράς Top Design, από την La Nordica - Extraflame. Επενδεδυμένη με φυσική πέτρα-στεατίτη, που έχει την ιδιότητα να απορροφά την θερμότητα και να την διαχέει σταδιακά και ομοιόμορφα στον χώρο. Η ισχύς της φθάνει στα 7,5kW, που επαρκούν για την θέρμανση χώρων μέχρι και 215 κυβικά μέτρα. Το δίπλευρο-καμπύλο κρύσταλλο της πόρτας είναι πυρίμαχο κεραμικό και αντέχει σε θερμοκρασίες έως 750°C. Έχει ένα κρυφό, ευρύχωρο συρτάρι για την στάχτη, κάνοντας έτσι πιο εύκολη την απομάκρυνσή της.
Η εστία της είναι από ειδικό κεραμικό Ironker. Τέλος, έχει δυνατότητα ρύθμισης του πρωτογενούς και δευτερογενούς αέρα καύσης, καθώς και προρυθμισμένη παροχή τριτογενούς αέρα (μετάκαυσης) για την μεγιστοποίηση της απόδοσης και τον περιορισμό των ρύπων.
| Διαστάσεις (ΠxΥxΒ) | 425x1300x460mm |
| Βάρος | 199kg |
| Άνοιγμα πόρτας (ΠxΥ) | 340x370mm |
| Διαστάσεις εστίας (ΠxΥxΒ) | 297x490x297mm |
| Θερμαινόμενος όγκος | 215m3 |
| Έξοδος καυσαερίων | 130mm |
| Ελκυσμός | 11Pa |
| Είσοδος αέρα καύσης | 100mm |
| Υλικό εστίας | Μαντέμι+Nordiker |
| Συνολική θερμική ισχύς | 9,2kW |
| Ωφέλιμη θερμική ισχύς | 7,5kW |
| Απόδοση | 81,6% |
| Κατανάλωση | 2,1kg/h |
Χρησιμοποιούμε cookies για να σας προσφέρουμε την καλύτερη εμπειρία στο διαδίκτυο. Συνεχίζοντας αποδέχεστε τη χρήση των cookies σύμφωνα με την πολιτική cookie.
Πολιτική Cookies
Για να διευκολύνουμε τη χρήση του ηλεκτρονικού μας καταστήματος, χρησιμοποιούμε «cookies». Τα cookies είναι μικρά αρχεία δεδομένων / κειμένου που αποθηκεύονται στον σκληρό δίσκο του υπολογιστή σας από το πρόγραμμα περιήγησής σας και τα οποία είναι απαραίτητα για τη χρήση της ιστοσελίδας μας.