Η Tea είναι μια νέα ξυλόσομπα με κλασσική εμφάνιση. Χαλύβδινες εμαγιέ επενδύσεις. Κεραμικό κρύσταλλο. Σύστημα μετάκαυσης
Η Tea είναι μια ενεργειακή σόμπα ξύλου της Ιταλικής La Nordica - Extraflame, με κλασσική εμφάνιση και υπερσύγχρονη τεχνολογία καύσης. Η ισχύς της φθάνει στα 6,6kW και μπορεί να ζεστάνει χώρους μέχρι 189κυβικά μέτρα. Έχει κρυφό δοχείο στάχτης. Το κρύσταλλο της πόρτας είναι πυρίμαχο κεραμικό και αντέχει σε θερμοκρασίες έως και 750°C. Η εστία της είναι από μαντέμι. Επιπλέον έχει μοχλό ανάδευσης των ξύλων για εύκολη αναζωογόνηση της φλόγας. Τέλος, έχει δυνατότητα ρύθμισης του πρωτογενούς και δευτερογενούς αέρα καύσης, καθώς και προρυθμισμένη παροχή τριτογενούς αέρα (μετάκαυσης) για την μεγιστοποίηση της απόδοσης και τον περιορισμό των ρύπων.
| Διαστάσεις (ΠxΥxΒ) | 414x832x419mm |
| Βάρος | 77kg |
| Άνοιγμα πόρτας (ΠxΥ) | 210x205mm |
| Διαστάσεις εστίας (ΠxΥxΒ) | 228x365x278mm |
| Θερμαινόμενος όγκος | 189m3 |
| Έξοδος καυσαερίων | 120mm |
| Ελκυσμός | 12Pa |
| Είσοδος αέρα καύσης | -mm |
| Υλικό εστίας | Μαντέμι |
| Συνολική θερμική ισχύς | 8,0kW |
| Ωφέλιμη θερμική ισχύς | 6,6kW |
| Απόδοση | 82,0% |
| Κατανάλωση | 1,8kg/h |
Cookies are used to make this website work and to enhance your experience. To learn more about the types of cookies this website uses, see our Cookie Policy. You can provide consent by clicking the "I Consent" button or by canceling this cookie notice.
Cookies Policy
We use cookies in order to facilitate the use of our e-shop. Cookies are small data / text files stored by your browser in the hard disk of your computer and are necessary for the use of our website.