Η Sovrana Evo 2.0 είναι μια αερόθερμη ενεργειακή ξυλοκουζίνα (στόφα) της La Nordica - Extraflame, με λιτό και απέριττο σχεδιασμό. Διαθέτει φούρνο 41λίτρων με διπλό τζάμι και θερμόμετρο και ένα μάτι μαγειρέματος με αφαιρούμενους μαντεμένιους δακτύλιους στο πάνω μέρος της. Τα πορτάκια είναι κατασκευασμένα από χάλυβα, όπως και όλη η επένδυσή της. Το πλαίσιο, το καπάκι και το μάτι είναι από υψηλής ποιότητος χυτοσίδηρο (μαντέμι). Το εσωτερικό του φούρνου είναι εμαγιέ. Στο κάτω μέρος της υπάρχει συρτάρι αποθήκευσης ξύλων. Η ισχύς της είναι 7,5kW που μπορούν να θερμάνουν χώρους ως και 215 κυβικά μέτρα. Έχει ένα δοχείο στο κάτω μέρος του χώρου καύσης, όπου συλλέγεται η τέφρα κάνοντας πιο εύκολη την απομάκρυνσή της. Ο πρωτογενής αέρας καύσης, καθώς και ο δευτερογενής είναι ρυθμιζόμενοι.
| Διαστάσεις (ΠxΥxΒ) | 964x899x641mm |
| Βάρος | 135kg |
| Άνοιγμα Πόρτας (ΠxΥ) | 217x190mm |
| Διαστάσεις Εστίας (ΠxΥxΒ) | 220x220x400mm |
| Διαστάσεις Φούρνου (ΠxΥxΒ) | 330x300x410mm |
| Θερμαινόμενος Όγκος | 215m3 |
| Έξοδος Καυσαερίων | 130mm |
| Ελκυσμός | 10-12Pa |
| Είσοδος Αέρα Καύσης | -mm |
| Υλικό Εστίας | Χάλυβας |
| Συνολική Θερμική Ισχύς | 9,3kW |
| Ωφέλιμη Θερμική Ισχύς | 7,5kW |
| Απόδοση | 76,0% |
| Κατανάλωση | 2,2kg/h |
Χρησιμοποιούμε cookies για να σας προσφέρουμε την καλύτερη εμπειρία στο διαδίκτυο. Συνεχίζοντας αποδέχεστε τη χρήση των cookies σύμφωνα με την πολιτική cookie.
Πολιτική Cookies
Για να διευκολύνουμε τη χρήση του ηλεκτρονικού μας καταστήματος, χρησιμοποιούμε «cookies». Τα cookies είναι μικρά αρχεία δεδομένων / κειμένου που αποθηκεύονται στον σκληρό δίσκο του υπολογιστή σας από το πρόγραμμα περιήγησής σας και τα οποία είναι απαραίτητα για τη χρήση της ιστοσελίδας μας.