Πολύ αποδοτική σόμπα ξύλου με θερμοθάλαμο. Επενδεδυμένη με χάλυβα εμαγιέ. Μαντεμένια εστία. Κεραμικό πυρίμαχο κρύσταλλο στην επίσης μαντεμένια πόρτα. Σύστημα μετάκαυσης. ενεργειακή κλάση Α+.
Καλαίσθητη και πολύ αποδοτική σόμπα ξύλου της σειράς Armony της LA NORDICA - EXTRAFLAME. Η Norvegia είναι επενδεδυμένη είτε με ισχυρό χάλυβα. Η ωφέλιμη ισχύς της είναι 10,6kW, που μπορούν να ζεστάνουν χώρους έως και 303 κυβικά μέτρα. Το κρύσταλλο της πόρτας είναι πυρίμαχο κεραμικό και όπως σε όλα τα προϊόντα της La Nordica - Extraflame αντέχει σε θερμοκρασίες έως και 750°C. Η εστία της είναι από χυτοσίδηρο.
Έχει πρακτικό θερμοθάλαμο στο πάνω μέρος της, κρυφό συρτάρι στάχτης για ευκολία στον καθαρισμό και ειδικό χώρο στο κάτω μέρος για την αποθήκευση των ξύλων. Μπορεί προαιρετικά να δεχτεί και κιτ βεντιλατέρ για βεβιασμένη κυκλοφορία του αέρα θέρμανσης.
Τέλος, έχει δυνατότητα ρύθμισης του πρωτογενούς και δευτερογενούς αέρα καύσης ξεχωριστά, καθώς και προρυθμισμένη παροχή τριτογενούς αέρα (μετάκαυσης) για την μεγιστοποίηση της απόδοσης και τον περιορισμό των ρύπων.
| Διαστάσεις (ΠxΥxΒ) | 599x1254x554mm |
| Βάρος | 188kg |
| Άνοιγμα πόρτας (ΠxΥ) | 300x340mm |
| Διαστάσεις εστίας (ΠxΥxΒ) | 377x340x388mm |
| Θερμαινόμενος όγκος | 303m3 |
| Έξοδος καυσαερίων | 150mm |
| Ελκυσμός | 12Pa |
| Είσοδος αέρα καύσης | 120mm |
| Υλικό εστίας | Μαντέμι+Nordiker |
| Συνολική θερμική ισχύς | 12,5kW |
| Ωφέλιμη θερμική ισχύς | 10,6kW |
| Απόδοση | 85,1% |
| Κατανάλωση | 2,9kg/h |
Χρησιμοποιούμε cookies για να σας προσφέρουμε την καλύτερη εμπειρία στο διαδίκτυο. Συνεχίζοντας αποδέχεστε τη χρήση των cookies σύμφωνα με την πολιτική cookie.
Πολιτική Cookies
Για να διευκολύνουμε τη χρήση του ηλεκτρονικού μας καταστήματος, χρησιμοποιούμε «cookies». Τα cookies είναι μικρά αρχεία δεδομένων / κειμένου που αποθηκεύονται στον σκληρό δίσκο του υπολογιστή σας από το πρόγραμμα περιήγησής σας και τα οποία είναι απαραίτητα για τη χρήση της ιστοσελίδας μας.