Μαντεμένια αερόθερμη ενεργειακή ξυλόσομπα της σειράς Ghisa της La Nordica - Extraflame, με ενσωματωμένο εμαγιέ φούρνο με τζάμι και θερμόμετρο στο πάνω μέρος της. Μεγάλο κεραμικό πυρίμαχο τζάμι 750°C στην πόρτα. Εξολοκλήρου από εμαγίε χυτοσίδηρο. Έχει ένα πολύ πρακτικό πορτάκι στο πλάϊ, για την τροφοδοσία των ξύλων.
Η Isotta con Forno είναι μια 100% μαντεμένια ενεργειακή σόμπα ξύλου της σειράς Ghisa της La Nordica - Extraflame, με μορφή παραδοσιακής τζακόσομπας και ενσωματωμένο φούρνο με μεγάλη πόρτα και θερμόμετρο στο πάνω μέρος της. Η ισχύς της φθάνει στα 9,7kW, που επαρκούν για την θέρμανση χώρων μέχρι και 278 κυβικά μέτρα. Έχει ένα πολύ πρακτικό πλευρικό πορτάκι, για να τροφοδοτούμε τα ξύλα, χωρίς να χρειάζεται να ανοίξουμε την μεγάλη μπροστινή πόρτα. Το κρύσταλλο της πόρτας είναι πυρίμαχο κεραμικό και όπως σε όλα τα προϊόντα της La Nordica - Extraflame αντέχει σε θερμοκρασίες έως και 750°C.
Η εστία της είναι από μαντέμι. Στο κάτω μέρος της υπάρχει κρυμμένο το δοχείο της στάχτης. Έχει δυνατότητα ρύθμισης του πρωτογενούς και δευτερογενούς αέρα καύσης και πολύ υψηλό συντελεστή απόδοσης 87,7%, που σημαίνει ότι τα ξύλα που καίμε πιάνουν τόπο ζεσταίνοντας το σπίτι μας και όχι την καμινάδα. Ο πρωτογενής και ο δευτερογενής αέρας καύσης είναι ρυθμιζόμενοι από τον χρήστη, ενώ ο τριτογενής (για την μετάκαυση) έχει ρυθμιστεί από το εργοστάσιο.
| Διαστάσεις (ΠxΥxΒ) | 795x1244x530mm |
| Βάρος | 296kg |
| Άνοιγμα πόρτας (ΠxΥ) | 519x305mm |
| Διαστάσεις εστίας (ΠxΥxΒ) | 546x360x290mm |
| Διαστάσεις φούρνου (ΠxΥxΒ) | 443x290x305mm |
| Θερμαινόμενος όγκος | 278m3 |
| Έξοδος καυσαερίων | 150mm |
| Ελκυσμός | 10Pa |
| Είσοδος αέρα καύσης | -mm |
| Υλικό εστίας | Μαντέμι |
| Συνολική θερμική ισχύς | 11,0kW |
| Ωφέλιμη θερμική ισχύς | 9,7kW |
| Απόδοση | 87,7% |
| Κατανάλωση | 2,6kg/h |
Χρησιμοποιούμε cookies για να σας προσφέρουμε την καλύτερη εμπειρία στο διαδίκτυο. Συνεχίζοντας αποδέχεστε τη χρήση των cookies σύμφωνα με την πολιτική cookie.
Πολιτική Cookies
Για να διευκολύνουμε τη χρήση του ηλεκτρονικού μας καταστήματος, χρησιμοποιούμε «cookies». Τα cookies είναι μικρά αρχεία δεδομένων / κειμένου που αποθηκεύονται στον σκληρό δίσκο του υπολογιστή σας από το πρόγραμμα περιήγησής σας και τα οποία είναι απαραίτητα για τη χρήση της ιστοσελίδας μας.