Eνεργειακή σόμπα ξύλου της σειράς F.D.G., με υψηλή απόδοση και κλασσική γραμμή. Επενδεδυμένη με στεατίτη ή χειροποίητα κεραμικά, με μαντεμένια βάση, πόρτα και πλάκα στο πάνω μέρος της. Mαντεμένια εστία. Πυρίμαχο κεραμικό τζάμι αντοχής 750°C. Κρυφό δοχειο στάχτης στο κάτω μέρος.
Η Dorella L8 X είναι μια ενεργειακή σόμπα ξύλου της σειράς F.D.G. της La Nordica - Extraflame, σε κλασσική γραμμή. Επενδύσεις από φυσική πέτρα - σαπωνόλιθο ή από χειροποίητα κεραμικά με το όμορφο σχέδιο Liberty και μαντεμένια βάση με πόδια, μαντεμένια πόρτα και μαντεμένια πλάκα στο πάνω μέρος. Έχει ισχύ 6,8kW, που επαρκούν για την θέρμανση χώρων μέχρι 195 κυβικά μέτρα. Στο κάτω μέρος της βρίσκεται ένα κρυφό δοχείο στάχτης. Το κρύσταλλο της πόρτας είναι πυρίμαχο κεραμικό και αντέχει σε θερμοκρασίες έως και 750°C. Η εστία της είναι από μαντέμι.
Επιπλέον, έχει μοχλό ανάδευσης των ξύλων για εύκολη αναζωογόνηση της φλόγας. Τέλος, έχει δυνατότητα ρύθμισης του πρωτογενούς και του δευτερογενούς αέρα καύσης.
| Διαστάσεις (ΠxΥxΒ) | 465x845x491mm |
| Βάρος | 90kg|PT102kg |
| Άνοιγμα πόρτας (ΠxΥ) | 214x213mm |
| Διαστάσεις εστίας (ΠxΥxΒ) | 285x366x300mm |
| Θερμαινόμενος όγκος | 195m3 |
| Έξοδος καυσαερίων | 120mm |
| Ελκυσμός | 12Pa |
| Είσοδος αέρα καύσης | -mm |
| Υλικό εστίας | Μαντέμι |
| Συνολική θερμική ισχύς | 8,8kW |
| Ωφέλιμη θερμική ισχύς | 6,8kW |
| Απόδοση | 77,0% |
| Κατανάλωση | 2,1kg/h |
Χρησιμοποιούμε cookies για να σας προσφέρουμε την καλύτερη εμπειρία στο διαδίκτυο. Συνεχίζοντας αποδέχεστε τη χρήση των cookies σύμφωνα με την πολιτική cookie.
Πολιτική Cookies
Για να διευκολύνουμε τη χρήση του ηλεκτρονικού μας καταστήματος, χρησιμοποιούμε «cookies». Τα cookies είναι μικρά αρχεία δεδομένων / κειμένου που αποθηκεύονται στον σκληρό δίσκο του υπολογιστή σας από το πρόγραμμα περιήγησής σας και τα οποία είναι απαραίτητα για τη χρήση της ιστοσελίδας μας.