Η πιο δυνατή ξυλόσομπα της σειράς Rossella από την La Nordica - Extraflame, με υψηλή απόδοση και ωραία εμφάνιση. Επένδυση από στεατίτη - σαπωνόλιθο ή από χειροποίητα κεραμικά, με μαντεμένια βάση, πόρτα και πλάκα στο πάνω μέρος. Μαντεμένια εστία. Πυρίμαχο κεραμικό τζάμι αντοχής έως 750°C. Δοχειο συλλογής της στάχτης στο κάτω μέρος της. Μοχλός ανάδευσης των ξύλων για αναζωογόνηση της φλόγας.
Η Rossella R1 είναι μια ισχυρή ενεργειακή ξυλόσομπα της La Nordica - Extraflame. Με επένδυση από φυσική πέτρα (σαπωνόλιθο) ή χειροποίητα κεραμικά. Μαντεμένια βάση με πόδια, μαντεμένια πόρτα και μαντεμένια πλάκα στο πάνω μέρος. Έχει ισχύ 8,8kW, που επαρκούν για την θέρμανση χώρων μέχρι και 252 κυβικά μέτρα. Στο κάτω μέρος της βρίσκεται το δοχείο συλλογής στάχτης πίσω από το κάτω πόρτάκι.
Το κρύσταλλο της πόρτας είναι πυρίμαχο κεραμικό και αντέχει σε θερμοκρασίες έως και 750°C. Η εστία της είναι θωρακισμένη με μαντέμι. Επιπλέον, έχει μοχλό ανάδευσης των ξύλων για εύκολη αναζωογόνηση της φλόγας. Τέλος, μας δίνει την δυνατότητα ρύθμισης του πρωτογενούς και του δευτερογενούς αέρα για την καύση, ενώ η παροχή τριτογενούς αέρα (μετάκαυσης) είναι προρυθμισμένη για την μεγιστοποίηση της απόδοσης και τον περιορισμό των ρύπων.
| Διαστάσεις (ΠxΥxΒ) | 578x915x586mm |
| Βάρος | 155kg/PT170kg |
| Άνοιγμα πόρτας (ΠxΥ) | 315x285mm |
| Διαστάσεις εστίας (ΠxΥxΒ) | 377x420x385mm |
| Θερμαινόμενος όγκος | 252m3 |
| Έξοδος καυσαερίων | 130mm |
| Ελκυσμός | 12Pa |
| Είσοδος αέρα καύσης | -mm |
| Υλικό εστίας | Μαντέμι |
| Συνολική θερμική ισχύς | 11,0kW |
| Ωφέλιμη θερμική ισχύς | 8,8kW |
| Απόδοση | 80,0% |
| Κατανάλωση | 2,4kg/h |
Χρησιμοποιούμε cookies για να σας προσφέρουμε την καλύτερη εμπειρία στο διαδίκτυο. Συνεχίζοντας αποδέχεστε τη χρήση των cookies σύμφωνα με την πολιτική cookie.
Πολιτική Cookies
Για να διευκολύνουμε τη χρήση του ηλεκτρονικού μας καταστήματος, χρησιμοποιούμε «cookies». Τα cookies είναι μικρά αρχεία δεδομένων / κειμένου που αποθηκεύονται στον σκληρό δίσκο του υπολογιστή σας από το πρόγραμμα περιήγησής σας και τα οποία είναι απαραίτητα για τη χρήση της ιστοσελίδας μας.