Πολύ αποδοτική ενεργειακή σόμπα ξύλου της σειράς F.D.G. από την La Nordica - Extraflame, με υψηλή απόδοση και κλασσική γραμμή. Επενδεδυμένη με στεατίτη ή χειροποίητα κεραμικά, με μαντεμένια βάση, πόρτα και πλάκα στο πάνω μέρος της. 100% μαντεμένια εστία. Πυρίμαχο κεραμικό τζάμι αντοχής 750°C. Κρυφό δοχειο συλλογής της στάχτης στο κάτω μέρος της. Μοχλός ανάδευσης των ξύλων για αναζωογόνηση της φλόγας. Τριτογενής αέρας καύσης (μετάκαυση).
Η Fulvia είναι μια πολύ αποδοτική, ενεργειακή σόμπα ξύλου της σειράς F.D.G. της La Nordica - Extraflame, σε παραδοσιακή γραμμή και επενδύσεις από φυσική πέτρα - σαπωνόλιθο ή από χειροποίητα κεραμικά.Έχει μαντεμένια βάση με πόδια, μαντεμένια πόρτα και μαντεμένια πλάκα στο πάνω μέρος.η ισχύς των 6kW, επαρκεί για την θέρμανση χώρων μέχρι και 172 κυβικά μέτρα. Στο κάτω μέρος της βρίσκεται κρυμμένο ένα πολύ πρακτικό δοχείο στάχτης. Το κρύσταλλο της πόρτας είναι πυρίμαχο κεραμικό και αντέχει σε θερμοκρασίες έως και 750°C. Η εστία της είναι από μαντέμι. Επιπλέον, έχει μοχλό ανάδευσης των ξύλων για εύκολη αναζωογόνηση της φλόγας. Τέλος, έχει δυνατότητα ρύθμισης του πρωτογενούς και δευτερογενούς αέρα καύσης, καθώς και προρυθμισμένη παροχή τριτογενούς αέρα (μετάκαυσης) για την μεγιστοποίηση της απόδοσης και τον περιορισμό των ρύπων.
| Διαστάσεις (ΠxΥxΒ) | 488x862x477mm |
| Βάρος | 109kg|PT119kg |
| Άνοιγμα πόρτας (ΠxΥ) | 210x255mm |
| Διαστάσεις εστίας (ΠxΥxΒ) | 273x370x320mm |
| Θερμαινόμενος όγκος | 172m3 |
| Έξοδος καυσαερίων | 120mm |
| Ελκυσμός | 12Pa |
| Είσοδος αέρα καύσης | -mm |
| Υλικό εστίας | Μαντέμι |
| Συνολική θερμική ισχύς | 7,3kW |
| Ωφέλιμη θερμική ισχύς | 6,0kW |
| Απόδοση | 82,0% |
| Κατανάλωση | 1,7kg/h |
Χρησιμοποιούμε cookies για να σας προσφέρουμε την καλύτερη εμπειρία στο διαδίκτυο. Συνεχίζοντας αποδέχεστε τη χρήση των cookies σύμφωνα με την πολιτική cookie.
Πολιτική Cookies
Για να διευκολύνουμε τη χρήση του ηλεκτρονικού μας καταστήματος, χρησιμοποιούμε «cookies». Τα cookies είναι μικρά αρχεία δεδομένων / κειμένου που αποθηκεύονται στον σκληρό δίσκο του υπολογιστή σας από το πρόγραμμα περιήγησής σας και τα οποία είναι απαραίτητα για τη χρήση της ιστοσελίδας μας.