Ενεργειακή σόμπα ξύλου της σειράς Armony της La Nordica - Extraflame, με μοντέρνα εμφάνιση και επενδύσεις από φυσικό πέτρωμα - στεατίτη (σαπωνόλιθο), που έχει την ιδιότητα να απορροφά και να αποθηκεύει την θερμότητα, προσφέροντας και καλύτερη ποιότητα και μεγαλύτερη διάρκεια στην θέρμανση. Kεραμικό πυρίμαχο τζάμι 750°C. Kρυφό δοχείο στάχτης. Εστία από μαντέμι και Ironker. Μαντεμένια πόρτα.
Η Ester ΒΙΙ είναι μια ενεργειακή σόμπα ξύλου της σειράς Armony της La Nordica - Extraflame, με μοντέρνα εμφάνιση και επενδύσεις από φυσικό πέτρωμα - στεατίτη (σαπωνόλιθο), που έχει την ιδιότητα να απορροφά και να αποθηκεύει την θερμότητα, προσφέροντας καλύτερης ποιότητας και μεγαλύτερης διάρκειας θέρμανση. Η ισχύς των 7,5kW που παράγει, επαρκεί για χώρους μέχρι 215 κυβικά μέτρα. Έχει κρυφό δοχείο στάχτης. Το κρύσταλλο της πόρτας είναι πυρίμαχο κεραμικό και αντέχει σε θερμοκρασίες έως και 750°C. Η εστία της είναι από μαντέμι και Ironker. Επιπλέον έχει μοχλό ανάδευσης των ξύλων για εύκολη αναζωογόνηση της φλόγας. Τέλος, έχει δυνατότητα ρύθμισης του πρωτογενούς και δευτερογενούς αέρα καύσης.
| Διαστάσεις (ΠxΥxΒ) | 540x950x478mm |
| Βάρος | 243kg |
| Άνοιγμα πόρτας (ΠxΥ) | 300x350mm |
| Διαστάσεις εστίας (ΠxΥxΒ) | 295x390x300mm |
| Θερμαινόμενος όγκος | 215m3 |
| Έξοδος καυσαερίων | 120mm |
| Ελκυσμός | 11Pa |
| Είσοδος αέρα καύσης | -mm |
| Υλικό εστίας | Μαντέμι |
| Συνολική θερμική ισχύς | 9,4kW |
| Ωφέλιμη θερμική ισχύς | 7,5kW |
| Απόδοση | 80,0% |
| Κατανάλωση | 2,2kg/h |
Χρησιμοποιούμε cookies για να σας προσφέρουμε την καλύτερη εμπειρία στο διαδίκτυο. Συνεχίζοντας αποδέχεστε τη χρήση των cookies σύμφωνα με την πολιτική cookie.
Πολιτική Cookies
Για να διευκολύνουμε τη χρήση του ηλεκτρονικού μας καταστήματος, χρησιμοποιούμε «cookies». Τα cookies είναι μικρά αρχεία δεδομένων / κειμένου που αποθηκεύονται στον σκληρό δίσκο του υπολογιστή σας από το πρόγραμμα περιήγησής σας και τα οποία είναι απαραίτητα για τη χρήση της ιστοσελίδας μας.