Η Asia είναι μια από τις ενεργειακές σόμπες ξύλου της σειράς Armony της La Nordica - Extraflame, με μοντέρνα εμφάνιση και επενδύσεις από φυσικό πέτρωμα - στεατίτη (σαπωνόλιθο), που έχει την ιδιότητα να απορροφά και να αποθηκεύει την θερμότητα, προσφέροντας και καλύτερη ποιότητα και μεγαλύτερη διάρκεια θέρμανσης. Kεραμικό πυρίμαχο τζάμι 750°C. Kρυφό δοχείο στάχτης. Μαντεμένια εστία. Τριτογενής καύση.
Η Asia BII είναι μια ενεργειακή σόμπα ξύλου με μοντέρνα εμφάνιση. Είναι βασισμένη στο μοντέλο Fiammetta και η ουσιαστική διαφορά τους είναι οι επενδύσεις που στην περίπτωση της Asia BII είναι από φυσικό πέτρωμα - στεατίτη (σαπωνόλιθο), που έχει την ιδιότητα να απορροφά και να αποθηκεύει την θερμότητα, προσφέροντας καλύτερης ποιότητας και μεγαλύτερης διάρκειας θέρμανση. Η ισχύς της φθάνει στα 6kW και μπορεί να ζεστάνει χώρους μέχρι 172 κυβικά μέτρα. Έχει κρυφό δοχείο στάχτης. Το κρύσταλλο της πόρτας είναι πυρίμαχο κεραμικό και αντέχει σε θερμοκρασίες έως και 750°C. Η εστία της είναι από μαντέμι. Επιπλέον έχει μοχλό ανάδευσης των ξύλων για εύκολη αναζωογόνηση της φλόγας και πρακτική θήκη για τα ξύλα στο κάτω μέρος της. Τέλος, έχει δυνατότητα ρύθμισης του πρωτογενούς και δευτερογενούς αέρα καύσης, καθώς και προρυθμισμένη παροχή τριτογενούς αέρα (μετάκαυσης) για την μεγιστοποίηση της απόδοσης και τον περιορισμό των ρύπων.
| Διαστάσεις (ΠxΥxΒ) | 438x930x470mm |
| Βάρος | 159kg |
| Άνοιγμα πόρτας (ΠxΥ) | 230x232mm |
| Διαστάσεις εστίας (ΠxΥxΒ) | 270x328x315mm |
| Θερμαινόμενος όγκος | 172m3 |
| Έξοδος καυσαερίων | 120mm |
| Ελκυσμός | 12Pa |
| Είσοδος αέρα καύσης | 120mm (προαιρ.) |
| Υλικό εστίας | Μαντέμι |
| Συνολική θερμική ισχύς | 7,4kW |
| Ωφέλιμη θερμική ισχύς | 6,0kW |
| Απόδοση | 81,3% |
| Κατανάλωση |
1,7kg/h |
Χρησιμοποιούμε cookies για να σας προσφέρουμε την καλύτερη εμπειρία στο διαδίκτυο. Συνεχίζοντας αποδέχεστε τη χρήση των cookies σύμφωνα με την πολιτική cookie.
Πολιτική Cookies
Για να διευκολύνουμε τη χρήση του ηλεκτρονικού μας καταστήματος, χρησιμοποιούμε «cookies». Τα cookies είναι μικρά αρχεία δεδομένων / κειμένου που αποθηκεύονται στον σκληρό δίσκο του υπολογιστή σας από το πρόγραμμα περιήγησής σας και τα οποία είναι απαραίτητα για τη χρήση της ιστοσελίδας μας.