Ενεργειακή σόμπα ξύλου της σειράς Top Design της La Nordica - Extraflame. Κατακόρυφη εστία με Ironker, και δύο αντικρυστές μαντεμένιες πόρτες με καμπύλα πυρίμαχα κεραμικά κρύσταλλα αντοχής 750°C. Εξωτερική επένδυση με γνήσια Ιταλικά χειροποίητα κεραμικά. Ιδανική για τοποθέτηση στο κέντρο του χώρου.
Η Fortuna Bifacciale είναι μια εντυπωσιακή σόμπα ξύλου της σειράς Top Design της La Nordica - Extraflame. Επενδεδυμένη με χειροποίητα κεραμικά, σε πολύ μοντέρνο κυλινδρικό σχέδιο. Η ισχύς της φθάνει στα 8kW, που επαρκούν για την θέρμανση χώρων μέχρι και 229 κυβικά μέτρα. Έχει δύο αντικρυστές ανοιγόμενες πόρτες. Διατίθεται και σε άλλες δύο εκδόσεις, την Fortuna (απλή) και την Fortuna Panorama (για πανοραμική θέαση της φλόγας), οι οποίες επιπλέον έχουν δυνατότητα περιστροφής. Τα κρύσταλλα στις μαντεμένιες πόρτες της είναι πυρίμαχα κεραμικά και όπως σε όλα τα προϊόντα της La Nordica - Extraflame αντέχει σε θερμοκρασίες έως και 750°C. Έχει ένα κρυφό, ευρύχωρο συρτάρι στο κάτω μέρος της, όπου συλλέγεται η στάχτη, κάνοντας έτσι πιο εύκολη την απομάκρυνσή της.
Η εστία της είναι θωρακισμένη με Ironker. Τέλος, έχει δυνατότητα ρύθμισης του πρωτογενούς και δευτερογενούς αέρα καύσης, καθώς και προρυθμισμένη παροχή τριτογενούς αέρα (μετάκαυσης) για την μεγιστοποίηση της απόδοσης και τον περιορισμό των ρύπων.
| Διαστάσεις (ΠxΥxΒ) | 526x1267x505mm |
| Βάρος | 85kg|PT98kg |
| Άνοιγμα πόρτας (ΠxΥ) | 210x255mm |
| Διαστάσεις εστίας (ΠxΥxΒ) | 220x370x290mm |
| Θερμαινόμενος όγκος | 172m3 |
| Έξοδος καυσαερίων | 120mm |
| Ελκυσμός | 12Pa |
| Είσοδος αέρα καύσης | 100mm |
| Υλικό εστίας | Μαντέμι+Nordiker |
| Συνολική θερμική ισχύς | 7,3kW |
| Ωφέλιμη θερμική ισχύς | 6,0kW |
| Απόδοση | 82,2% |
| Κατανάλωση | 1,7kg/h |
Χρησιμοποιούμε cookies για να σας προσφέρουμε την καλύτερη εμπειρία στο διαδίκτυο. Συνεχίζοντας αποδέχεστε τη χρήση των cookies σύμφωνα με την πολιτική cookie.
Πολιτική Cookies
Για να διευκολύνουμε τη χρήση του ηλεκτρονικού μας καταστήματος, χρησιμοποιούμε «cookies». Τα cookies είναι μικρά αρχεία δεδομένων / κειμένου που αποθηκεύονται στον σκληρό δίσκο του υπολογιστή σας από το πρόγραμμα περιήγησής σας και τα οποία είναι απαραίτητα για τη χρήση της ιστοσελίδας μας.