Κουζίνα ξύλου χωρίς φούρνο, με μάτι μαγειρέματος στο πάνω μέρος της.
Η La Nordica - Extraflame διευρύνει την γκάμα της με την Cucinotta, η οποία έχει ισχύ 9,0kW και ένα μάτι μαγειρέματος στο πάνω μέρος της, ωστόσο δεν έχει φούρνο. Η πόρτα καθώς και όλη η πρόσοψή της είναι κατασκευασμένα από εμαγιέ χυτοσίδηρο. Το πλαίσιο, η πλάκα και οι δακτύλιοι (μάτι) είναι κατασκευασμένα από κορυφαίας ποιότητας κράμα χυτοσιδήρου, εξασφαλίζοντας πολύ μεγάλη αντοχή στον χρόνο. Στο κάτω μέρος της υπάρχει συρτάρι αποθήκευσης ξύλων. Επίσης υπάρχει η δυνατότητα προσαρμογής σχάρας ψησίματος μέσα στον θάλαμο καύσης. Η ισχύς της Cucinotta είναι 9,1kW που μπορούν να θερμάνουν ως και 261 κυβικά μέτρα. Έχει ένα δοχείο που συλλέγεται η τέφρα κάνοντας πιο εύκολη την απομάκρυνσή της. Ο πρωτογενής αέρας καύσης, καθώς και ο δευτερογενής είναι ρυθμιζόμενοι από τον χρήστη, ενώ ο τριτογενής αέρας είναι προρυθμισμένος.
| Διαστάσεις (ΠxΥxΒ) | 682x860x653mm |
| Βάρος | 197kg |
| Άνοιγμα Πόρτας (ΠxΥ) | 405x325mm |
| Διαστάσεις Εστίας (ΠxΥxΒ) | 423x346x475mm |
| Θερμαινόμενος Όγκος | 261m3 |
| Έξοδος Καυσαερίων | 150mm |
| Ελκυσμός | 12Pa |
| Είσοδος Αέρα Καύσης | -mm |
| Υλικό Εστίας | Μαντέμι+Nordiker |
| Συνολική Θερμική Ισχύς | 11,7kW |
| Ωφέλιμη Θερμική Ισχύς | 9,1kW |
| Απόδοση | 78,0% |
| Κατανάλωση | 2,8kg/h |
Χρησιμοποιούμε cookies για να σας προσφέρουμε την καλύτερη εμπειρία στο διαδίκτυο. Συνεχίζοντας αποδέχεστε τη χρήση των cookies σύμφωνα με την πολιτική cookie.
Πολιτική Cookies
Για να διευκολύνουμε τη χρήση του ηλεκτρονικού μας καταστήματος, χρησιμοποιούμε «cookies». Τα cookies είναι μικρά αρχεία δεδομένων / κειμένου που αποθηκεύονται στον σκληρό δίσκο του υπολογιστή σας από το πρόγραμμα περιήγησής σας και τα οποία είναι απαραίτητα για τη χρήση της ιστοσελίδας μας.