Η Wanda Classic είναι μια παραλλαγή της γνωστής πανίσχυρης σόμπας ξύλου Wanda. Είναι επενδεδυμένη με λευκά χειροποίητα κεραμικά, σε πιο κλασσική γραμμή. Μαντεμένια εστία. Απόλυτη διαχείριση του αέρα καύσης. ηλεκτρονικά ελεγχόμενο βεντιλατέρ και 2 κανάλια.
Η Wanda Classic Evo είναι μια παραλλαγή της πανίσχυρης σόμπας ξύλου Wanda Evo, της La Nordica - Extraflame, με αλλαγμένη εξωτερική εμφάνιση. Είναι επενδεδυμένη με χειροποίητα κεραμικά, σε πιο κλασσική - ίσια γραμμή. Έχει ωφέλιμη ισχύ 8,5kW που επαρκούν για την θέρμανση χώρων μέχρι και 243 κυβικά μέτρα. Το πανοραμικό κρύσταλλο της πόρτας είναι πυρίμαχο κεραμικό και όπως σε όλα τα προϊόντα της La Nordica - Extraflame αντέχει σε θερμοκρασίες έως και 750°C. Έχει ένα κρυφό, ευρύχωρο συρτάρι στο κάτω μέρος της εστίας της, όπου συλλέγεται η στάχτη, για πιο εύκολο καθαρισμό.
Η πολύ ευρύχωρη εστία της είναι θωρακισμένη με εξαιρετικής ποιότητας μαντέμι. Διαθέτει βεντιλατέρ με οθόνη και χειριστήριο για την ταχύτερη μετάδοση της θερμότητας, αλλά και 2 εξόδους για αεραγωγούς, που επιτρέπουν την θέρμανση παρακείμενων χώρων. Τέλος, έχει δυνατότητα ρύθμισης του πρωτογενούς και δευτερογενούς αέρα καύσης, καθώς και προρυθμισμένη παροχή τριτογενούς αέρα (μετάκαυσης) για την μεγιστοποίηση της απόδοσης και τον περιορισμό των ρύπων.
| Διαστάσεις (ΠxΥxΒ) | 804x1270x530mm |
| Βάρος | 228kg |
| Άνοιγμα πόρτας (ΠxΥ) | 380x255mm |
| Διαστάσεις εστίας (ΠxΥxΒ) | 350x280x255mm |
| Θερμαινόμενος όγκος | 228m3 |
| Έξοδος καυσαερίων | 160mm ^ |
| Ελκυσμός | 10Pa |
| Είσοδος αέρα καύσης | 100mm |
| Υλικό εστίας | Μαντέμι+Nordiker |
| Συνολική θερμική ισχύς | 10,0kW |
| Ωφέλιμη θερμική ισχύς | 8,5kW |
| Απόδοση | 85,1% |
| Κατανάλωση | 2,3kg/h |
Χρησιμοποιούμε cookies για να σας προσφέρουμε την καλύτερη εμπειρία στο διαδίκτυο. Συνεχίζοντας αποδέχεστε τη χρήση των cookies σύμφωνα με την πολιτική cookie.
Πολιτική Cookies
Για να διευκολύνουμε τη χρήση του ηλεκτρονικού μας καταστήματος, χρησιμοποιούμε «cookies». Τα cookies είναι μικρά αρχεία δεδομένων / κειμένου που αποθηκεύονται στον σκληρό δίσκο του υπολογιστή σας από το πρόγραμμα περιήγησής σας και τα οποία είναι απαραίτητα για τη χρήση της ιστοσελίδας μας.