Ενεργειακή σόμπα ξύλου της σειράς Rossella από την La Nordica - Extraflame, με υψηλή απόδοση και παραδοσιακή εμφάνιση. Επένδυση από στεατίτη - σαπωνόλιθο ή από χειροποίητα κεραμικά (Liberty), με μαντεμένια βάση, πόρτα και πλάκα στο πάνω μέρος. Μαντεμένια εστία. Πυρίμαχο κεραμικό τζάμι αντοχής έως 750°C. Κρυφό δοχειο συλλογής της στάχτης και συρτάρι - ξυλαποθήκη στο κάτω μέρος της. Μοχλός ανάδευσης των ξύλων για αναζωογόνηση της φλόγας.
Η Rossella Plus είναι μια ενεργειακή σόμπα ξύλου της σειράς Rossella της La Nordica - Extraflame, σε κλασσική - παραδοσιακή γραμμή, με επενδύσεις από φυσική πέτρα σαπωνόλιθο ή από χειροποίητα κεραμικά - μοντέλο Liberty -και μαντεμένια βάση με πόδια, μαντεμένια πόρτα και μαντεμένια πλάκα στο πάνω μέρος. Έχει ισχύ 8kW, που επαρκούν για την θέρμανση χώρων μέχρι και 229 κυβικά μέτρα. Στο κάτω μέρος της βρίσκεται ένα πολύ πρακτικό συρτάρι για να αποθηκεύουμε τα ξύλα, καθώς και το δοχείο στάχτης. Το κρύσταλλο της πόρτας είναι πυρίμαχο κεραμικό και αντέχει σε θερμοκρασίες έως και 750°C. Η εστία της είναι από μαντέμι.
Επιπλέον, έχει μοχλό ανάδευσης των ξύλων για εύκολη αναζωογόνηση της φλόγας. Τέλος, έχει δυνατότητα ρύθμισης του πρωτογενούς και δευτερογενούς αέρα καύσης, καθώς και προρυθμισμένη παροχή τριτογενούς αέρα (μετάκαυσης) για την μεγιστοποίηση της απόδοσης και τον περιορισμό των ρύπων.
| Διαστάσεις (ΠxΥxΒ) | 559x915x536mm |
| Βάρος | 137kg|PT156kg |
| Άνοιγμα πόρτας (ΠxΥ) | 355x245mm |
| Διαστάσεις εστίας (ΠxΥxΒ) | 374x325x350mm |
| Θερμαινόμενος όγκος | 229m3 |
| Έξοδος καυσαερίων | 130mm |
| Ελκυσμός | 12Pa |
| Είσοδος αέρα καύσης | 120mm(προαιρ.) |
| Υλικό εστίας | Μαντέμι |
| Συνολική θερμική ισχύς | 9,9kW |
| Ωφέλιμη θερμική ισχύς | 8,0kW |
| Απόδοση | 80,9% |
| Κατανάλωση | 2,3kg/h |
Χρησιμοποιούμε cookies για να σας προσφέρουμε την καλύτερη εμπειρία στο διαδίκτυο. Συνεχίζοντας αποδέχεστε τη χρήση των cookies σύμφωνα με την πολιτική cookie.
Πολιτική Cookies
Για να διευκολύνουμε τη χρήση του ηλεκτρονικού μας καταστήματος, χρησιμοποιούμε «cookies». Τα cookies είναι μικρά αρχεία δεδομένων / κειμένου που αποθηκεύονται στον σκληρό δίσκο του υπολογιστή σας από το πρόγραμμα περιήγησής σας και τα οποία είναι απαραίτητα για τη χρήση της ιστοσελίδας μας.