Πολύ αυξημένη απόδοση και φούρνος. Επένδυση από στεατίτη (σαπωνόλιθο) με εξαιρετικές θερμικές ιδιότητες.
Καλαίσθητη και εξαιρετικά αποδοτική αερόθερμη σόμπα ξύλου της σειράς Armony. Η Ester Forno Evo είναι επενδεδυμένη με φυσικό πέτρωμα - στεατίτη (σαπωνόλιθο) που αποθηκεύει θερμότητα και την αποδίδει σταδιακά στον χώρο, για αρκετές ώρες αφότου σβύσει η φωτιά. Η ισχύς της φθάνει στα 8,2kW, που μπορούν να ζεστάνουν μέχρι και 235 κυβικά μέτρα. Πάνω από την εστία καύσης, έχει εμαγιέ φούρνο 22lt με μαντεμένια πόρτα με τζάμι και ενσωματωμένο θερμόμετρο. Το κρύσταλλο της πόρτας είναι πυρίμαχο κεραμικό και όπως σε όλα τα προϊόντα της La Nordica - Extraflame, αντέχει σε θερμοκρασίες έως και 750°C. Η εστία είναι από μαντέμι και Ironker. Τέλος, έχει την δυνατότητα ρύθμισης του πρωτογενούς και δευτερογενούς αέρα καύσης, καθώς και προρυθμισμένη παροχή τριτογενούς αέρα (μετάκαυσης) για την μεγιστοποίηση της απόδοσης και τον περιορισμό των ρύπων. Ο βαθμός απόδοσής της φθάνει στο εντυπωσιακό 86,7% !
| Διαστάσεις (ΠxΥxΒ) | 540x1300x478mm |
| Βάρος | 317kg |
| Άνοιγμα πόρτας (ΠxΥ) | 300x340mm |
| Διαστάσεις εστίας (ΠxΥxΒ) | 295x315x300mm |
| Διαστάσεις φούρνου (ΠxΥxΒ) | 268x238x338mm |
| Θερμαινόμενος όγκος | 235m3 |
| Έξοδος καυσαερίων | 130mm |
| Ελκυσμός | 12Pa |
| Είσοδος αέρα καύσης | 120mm (προαιρ.) |
| Υλικό εστίας | Μαντέμι+Nordiker |
| Συνολική θερμική ισχύς | 9,5kW |
| Ωφέλιμη θερμική ισχύς | 8,2kW |
| Απόδοση | 86,7% |
| Κατανάλωση | 2,2kg/h |
Χρησιμοποιούμε cookies για να σας προσφέρουμε την καλύτερη εμπειρία στο διαδίκτυο. Συνεχίζοντας αποδέχεστε τη χρήση των cookies σύμφωνα με την πολιτική cookie.
Πολιτική Cookies
Για να διευκολύνουμε τη χρήση του ηλεκτρονικού μας καταστήματος, χρησιμοποιούμε «cookies». Τα cookies είναι μικρά αρχεία δεδομένων / κειμένου που αποθηκεύονται στον σκληρό δίσκο του υπολογιστή σας από το πρόγραμμα περιήγησής σας και τα οποία είναι απαραίτητα για τη χρήση της ιστοσελίδας μας.