Μαντεμένια αερόθερμη ενεργειακή σόμπα ξύλου της σειράς Ghisa της La Nordica - Extraflame. Μεγάλο κεραμικό πυρίμαχο τζάμι 750°C στην πόρτα. Εξολοκλήρου από εμαγίε χυτοσίδηρο. Έχει ένα πολύ πρακτικό πορτάκι στο πλάϊ, για την τροφοδοσία των ξύλων.
Η Isotta Evo είναι μια πολύ δυνατή μαντεμένια ενεργειακή σόμπα ξύλου της σειράς Ghisa της La Nordica - Extraflame. Αποτελεί την τελευταία εξέλιξη του μοντέλου Isotta (εξ’ου και το ’Evo’) και έχει πάνω απο 30% μεγαλύτερη ισχύ από τον προκάτοχό της. Ο σχεδιασμός της θυμίζει παραδοσιακή τζακόσομπα και είναι εξολοκλήρου φτιαγμένη από εμαγιέ χυτοσίδηρο αρίστης ποιότητος. Η ισχύς της φθάνει στα 11,9kW, που επαρκούν για την θέρμανση χώρων μέχρι και 338 κυβικά μέτρα. Έχει ένα πολύ πρακτικό πορτάκι στην δεξιά της πλευρά, για να τροφοδοτούμε τα ξύλα, χωρίς να χρειάζεται να ανοίξουμε την μεγάλη μπροστινή πόρτα. Το κρύσταλλο της πόρτας είναι πυρίμαχο κεραμικό και όπως σε όλα τα προϊόντα της La Nordica - Extraflame αντέχει σε θερμοκρασίες έως και 750°C. Η εστία της είναι από μαντέμι. Κάτω από την πόρτα υπάρχει κρυμμένο το συρτάρι για την στάχτη. Τέλος, μας δίνει την δυνατότητα να ρυθμισουμε τον πρωτογενή και τον δευτερογενή αέρα για την καύση, ούτως ώστε να μπορούμε να ρυθμίζουμε κατά βούληση την ισχύ της και άρα την κατανάλωσή της.
| Διαστάσεις (ΠxΥxΒ) | 790x775x660mm |
| Βάρος | 205kg |
| Άνοιγμα πόρτας (ΠxΥ) | 519x305mm |
| Διαστάσεις εστίας (ΠxΥxΒ) | 597x360x290mm |
| Θερμαινόμενος όγκος | 338m3 |
| Έξοδος καυσαερίων | 150mm |
| Ελκυσμός | 11Pa |
| Είσοδος αέρα καύσης | -mm |
| Υλικό εστίας | Μαντέμι |
| Συνολική θερμική ισχύς | 14,5kW |
| Ωφέλιμη θερμική ισχύς | 11,9kW |
| Απόδοση | 82,0% |
| Κατανάλωση | 3,2kg/h |
Cookies are used to make this website work and to enhance your experience. To learn more about the types of cookies this website uses, see our Cookie Policy. You can provide consent by clicking the "I Consent" button or by canceling this cookie notice.
Cookies Policy
We use cookies in order to facilitate the use of our e-shop. Cookies are small data / text files stored by your browser in the hard disk of your computer and are necessary for the use of our website.