Αερόθερμη ενεργειακή ξυλοκουζίνα με φούρνο 41 λίτρων και δύο μάτια μαγειρέματος.
Η Family 4,5 είναι μια ενεργειακή ξυλοκουζίνα (στόφα) της La Nordica - Extraflame με υψηλή απόδοση. Διαθέτει φούρνο 41 λίτρων και δύο μάτια μαγειρέματος με αφαιρούμενους μαντεμένιους δακτύλιους στο πάνω μέρος της. Το κρύσταλλο της εστίας είναι πυρίμαχο κεραμικό και αντέχει 750C. Το εσωτερικό του φούρνου είναι εμαγιέ, ενώ στο τζάμι της πόρτας του υπάρχει ενσωματωμένο θερμόμετρο. Τόσο η εστία όσο και ο φούρνος, έχουν διπλό τζάμι για προστασία. Στο κάτω μέρος της υπάρχει συρτάρι αποθήκευσης ξύλων. Έχει ένα δοχείο στο κάτω μέρος του χώρου καύσης, όπου συλλέγεται η τέφρα κάνοντας πιο εύκολη την απομάκρυνσή της. Ο πρωτογενής καθώς και ο δευτερογενής αέρας καύσης είναι ρυθμιζόμενοι.
| Διαστάσεις (ΠxΥxΒ) | 964x853x642mm |
| Βάρος | 125kg |
| Άνοιγμα Πόρτας (ΠxΥ) | 217x190mm |
| Διαστάσεις Εστίας (ΠxΥxΒ) | 220x220x400mm |
| Διαστάσεις Φούρνου (ΠxΥxΒ) | 330x300x410mm |
| Θερμαινόμενος Όγκος | 215m3 |
| Έξοδος Καυσαερίων | 130mm |
| Ελκυσμός | 10Pa |
| Είσοδος Αέρα Καύσης | -mm |
| Υλικό Εστίας | Μαντέμι |
| Συνολική Θερμική Ισχύς | 9,2kW |
| Ωφέλιμη Θερμική Ισχύς | 7,5kW |
| Απόδοση | 81,0% |
| Κατανάλωση | 2,2kg/h |
Cookies are used to make this website work and to enhance your experience. To learn more about the types of cookies this website uses, see our Cookie Policy. You can provide consent by clicking the "I Consent" button or by canceling this cookie notice.
Cookies Policy
We use cookies in order to facilitate the use of our e-shop. Cookies are small data / text files stored by your browser in the hard disk of your computer and are necessary for the use of our website.