Μοντέρνα ενεργειακή ξυλόσομπα της La Nordica - Extraflame, με κυλινδρικό σχήμα. Επενδύσεις από φυσική πέτρα - σαπωνόλιθο ή από χειροποίητα κεραμικά μπορντώ ή τιτάνιο.
Η Helga Evo είναι μια μοντέρνα ενεργειακή ξυλόσομπα της La Nordica - Extraflame, με κυλινδρικό σχήμα. Διατίθεται με επενδύσεις από φυσική πέτρα - σαπωνόλιθο ή από χειροποίητα κεραμικά μπορντώ ή τιτάνιο. Έχει μαντεμένια βάση με πόδια, μαντεμένια πόρτα και μαντεμένια πλάκα στο πάνω μέρος. Η θερμική της ισχύς είναι 7,3kW, ικανά να ζεστάνουν μέχρι και 209 κυβικά μέτρα. Στο κάτω μέρος της βρίσκεται το δοχείο στάχτης. Το κρύσταλλο της πόρτας είναι πυρίμαχο κεραμικό και αντέχει σε θερμοκρασίες έως και 750°C. Η εστία της είναι από μαντέμι. Επιπλέον, έχει μοχλό ανάδευσης των ξύλων για εύκολη αναζωογόνηση της φλόγας.
Τέλος, έχει δυνατότητα ρύθμισης του πρωτογενούς και δευτερογενούς αέρα καύσης, καθώς και προρυθμισμένη παροχή τριτογενούς αέρα (μετάκαυση) για την μεγιστοποίηση της απόδοσης και τον περιορισμό των ρύπων.
| Διαστάσεις (ΠxΥxΒ) | 524x1122x509mm |
| Βάρος | 165kg/PT:183kg |
| Άνοιγμα πόρτας (ΠxΥ) | 327x360mm |
| Διαστάσεις εστίας (ΠxΥxΒ) | 318x415x370mm |
| Θερμαινόμενος όγκος | 209m3 |
| Έξοδος καυσαερίων | 130mm |
| Ελκυσμός | 12Pa |
| Είσοδος αέρα καύσης | 100mm |
| Υλικό εστίας | Μαντέμι+Nordiker |
| Συνολική θερμική ισχύς | 8,5kW |
| Ωφέλιμη θερμική ισχύς | 7,3kW |
| Απόδοση | 86,8% |
| Κατανάλωση | 2,0kg/h |
Cookies are used to make this website work and to enhance your experience. To learn more about the types of cookies this website uses, see our Cookie Policy. You can provide consent by clicking the "I Consent" button or by canceling this cookie notice.
Cookies Policy
We use cookies in order to facilitate the use of our e-shop. Cookies are small data / text files stored by your browser in the hard disk of your computer and are necessary for the use of our website.