Εξαιρετικά αποδοτική αερόθερμη σόμπα ξύλου με πάνω φούρνο. Επενδεδυμένη με κεραμικά ή φυσική πέτρα. Εμαγιέ φούρνος με τζάμι και θερμόμετρο. Κρύσταλλο τπυρίμαχο κεραμικό αντέχει έως και 750°C. Εστία από μαντέμι.
Η Fulvia Forno είναι μια ενεργειακή σόμπα ξύλου της σειράς F.D.G. της La Nordica - Extraflame, σε κλασσική γραμμή, με πολύ πρακτικό εμαγιέ φουρνάκι με τζάμι και θερμόμετρο στο πάνω μέρος της. Διατίθεται με επενδύσεις από φυσική πέτρα - σαπωνόλιθο ή από χειροποίητα κεραμικά. Έχει μαντεμένια βάση με πόδια, μαντεμένια πόρτα και μαντεμένια πλάκα στο πάνω μέρος. Έχει ισχύ 6,0 kW, που επαρκούν για την θέρμανση χώρων μέχρι και 172 κυβικά μέτρα. Στο κάτω μέρος της βρίσκεται ένα πολύ πρακτικό συρτάρι για τον εύκολότερο καθαρισμό της στάχτης. Το κρύσταλλο της πόρτας είναι πυρίμαχο κεραμικό και αντέχει σε θερμοκρασίες έως και 750°C. Η εστία της είναι από μαντέμι. Επιπλέον, έχει μοχλό ανάδευσης των ξύλων για εύκολη αναζωογόνηση της φλόγας. Τέλος, έχει δυνατότητα ρύθμισης του πρωτογενούς και δευτερογενούς αέρα καύσης, καθώς και προρυθμισμένη παροχή τριτογενούς αέρα (μετάκαυση) που συνεισφέρει στην μεγιστοποίηση της απόδοσης και τον περιορισμό των ρύπων.
| Διαστάσεις (ΠxΥxΒ) | 488x1288x477mm |
| Βάρος | 155kg |
| Άνοιγμα πόρτας (ΠxΥ) | 210x255mm |
| Διαστάσεις εστίας (ΠxΥxΒ) | 273x370x300mm |
| Διαστάσεις Φούρνου (ΠxΥxΒ) | 227x296x290mm |
| Θερμαινόμενος όγκος | 172m3 |
| Έξοδος καυσαερίων | 120mm |
| Ελκυσμός | 12Pa |
| Είσοδος αέρα καύσης | -mm |
| Υλικό εστίας | Μαντέμι |
| Συνολική θερμική ισχύς | 7,3kW |
| Ωφέλιμη θερμική ισχύς | 6,0kW |
| Απόδοση | 82,0% |
| Κατανάλωση | 1,7kg/h |
Cookies are used to make this website work and to enhance your experience. To learn more about the types of cookies this website uses, see our Cookie Policy. You can provide consent by clicking the "I Consent" button or by canceling this cookie notice.
Cookies Policy
We use cookies in order to facilitate the use of our e-shop. Cookies are small data / text files stored by your browser in the hard disk of your computer and are necessary for the use of our website.