Αερόθερμη ενεργειακή ξυλοκουζίνα (στόφα) με λιτό και απέριττο σχεδιασμό. Έχει ένα μάτι μαγειρέματος και φούρνο 41λίτρων με διπλό τζάμι και θερμόμετρο. Έχει διπλά τοιχώματα συρτάρι τέφρας και συρτάρι αποθήκευσης ξύλων.
Η Sovrana Easy Evo είναι μια αερόθερμη ενεργειακή ξυλοκουζίνα (στόφα) της La Nordica - Extraflame, με λιτό και απέριττο σχεδιασμό. Αποτελεί παραλλαγή της Sovrana Evo, χωρίς το κάλυμα-καπάκι για το πάνω μέρος. Διαθέτει φούρνο 40 λίτρων με διπλό τζάμι και θερμόμετρο και ένα μάτι μαγειρέματος με αφαιρούμενους μαντεμένιους δακτύλιους στο πάνω μέρος της. Τα πορτάκια είναι κατασκευασμένα από χάλυβα, όπως και όλη η επένδυσή της. Το πλαίσιο και το μάτι είναι από υψηλής ποιότητος χυτοσίδηρο (μαντέμι). Το εσωτερικό του φούρνου είναι εμαγιέ. Στο κάτω μέρος της υπάρχει συρτάρι αποθήκευσης ξύλων.
Η ισχύς της φθάνει στα 9kW που μπορούν να θερμάνουν χώρους ως και 258 κυβικά μέτρα. Έχει ένα δοχείο στο κάτω μέρος του χώρου καύσης, όπου συλλέγεται η τέφρα κάνοντας πιο εύκολη την απομάκρυνσή της. Ο πρωτογενής αέρας καύσης, καθώς και ο δευτερογενής είναι ρυθμιζόμενοι, ενώ ο τριτογενής αέρας για την μετάκαυση είναι προ-ρυθμισμένος από το εργοστάσιο.
| Διαστάσεις (ΠxΥxΒ) | 964x860x641mm |
| Βάρος | 133kg |
| Άνοιγμα Πόρτας (ΠxΥ) | 217x190mm |
| Διαστάσεις Εστίας (ΠxΥxΒ) | 220x220x400mm |
| Διαστάσεις Φούρνου (ΠxΥxΒ) | 330x300x410mm |
| Θερμαινόμενος Όγκος | 258m3 |
| Έξοδος Καυσαερίων | 130mm |
| Ελκυσμός | 10-12Pa |
| Είσοδος Αέρα Καύσης | -mm |
| Υλικό Εστίας | Χάλυβας |
| Συνολική Θερμική Ισχύς | 11,8kW |
| Ωφέλιμη Θερμική Ισχύς | 9,0kW |
| Απόδοση | 76,0% |
| Κατανάλωση | 2,8kg/h |
Cookies are used to make this website work and to enhance your experience. To learn more about the types of cookies this website uses, see our Cookie Policy. You can provide consent by clicking the "I Consent" button or by canceling this cookie notice.
Cookies Policy
We use cookies in order to facilitate the use of our e-shop. Cookies are small data / text files stored by your browser in the hard disk of your computer and are necessary for the use of our website.