Μαντεμένια ενεργειακή αερόθερμη σόμπα ξύλου της σειράς Ghisa της La Nordica - Extraflame, σε κλασσική γραμμη παραδοσιακής ξυλόσομπας. Μεγάλο κεραμικό πυρίμαχο τζάμι 750°C στην πόρτα. Εξολοκλήρου από επισμαλτωμένο μαντέμι. Κατακόρυφη εστία.
Η Giulietta X είναι μια εξολοκλήρου μαντεμένια ενεργειακή ξυλόσομπα της σειράς Ghisa (=μαντέμι) της La Nordica - Extraflame, σε κλασσική γραμμη παραδοσιακής ξυλόσομπας. Η αποδιδόμενη ισχύς της ανέρχεται στα 6,6kW, που επαρκούν για την θέρμανση χώρων μέχρι και 189 κυβικά μέτρα, με μόλις 1,9 κιλά ξύλα την ώρα. Το κρύσταλλο της πόρτας είναι πυρίμαχο κεραμικό και όπως σε όλα τα προϊόντα της La Nordica - Extraflame αντέχει σε θερμοκρασίες έως και 750°C. Η εστία της είναι και αυτή από μαντέμι. Μας παρέχει την δυνατότητα ανεξάρτητης ρύθμισης του πρωτογενούς και του δευτερογενούς αέρα για την καύση, ενώ ο τριτογενής αέρας είναι προ-ρυθμισμένος από το εργοστάσιο.
| Διαστάσεις (ΠxΥxΒ) | 487x706x430mm |
| Βάρος | 117kg |
| Άνοιγμα πόρτας (ΠxΥ) | 235x280mm |
| Διαστάσεις εστίας (ΠxΥxΒ) | 350x290x225mm |
| Θερμαινόμενος όγκος | 189m3 |
| Έξοδος καυσαερίων | 120mm |
| Ελκυσμός | 12Pa |
| Είσοδος αέρα καύσης | -mm |
| Υλικό εστίας | Μαντέμι |
| Συνολική θερμική ισχύς | 8,2kW |
| Ωφέλιμη θερμική ισχύς | 6,6kW |
| Απόδοση | 81,0% |
| Κατανάλωση | 1,9kg/h |
Cookies are used to make this website work and to enhance your experience. To learn more about the types of cookies this website uses, see our Cookie Policy. You can provide consent by clicking the "I Consent" button or by canceling this cookie notice.
Cookies Policy
We use cookies in order to facilitate the use of our e-shop. Cookies are small data / text files stored by your browser in the hard disk of your computer and are necessary for the use of our website.