Η Sibilla συνδυάζει το design με την κορυφαία ποιότητα, τεχνολογία και αξιοπιστία που εγγυάται η La Nordica - Extraflame. Έχει ένα μοναδικό θερμοευαίσθητο κρύσταλλο στην πόρτα της, το οποίο είναι σαν καθρέπτης όσο δεν λειτουργεί η σόμπα, αλλά γίνεται διαφανές όταν υπάρχει φλόγα. Η ισχύς της καύσης μπορεί να ρυθμιστεί σε 5 διαφορετικά επίπεδα, ανάλογα με τις ανάγκες μας, όπως παράλληλα με την ένταση του ανεμιστήρα της. Έχει ένα κρυφό, ευρύχωρο συρτάρι στο κάτω μέρος της, όπου συλλέγεται η τέφρα, κάνοντας έτσι πιο εύκολη την απομάκρυνσή της. Το κρύσταλλο της πόρτας είναι πυρίμαχο κεραμικό και αντέχει σε θερμοκρασίες έως και 750°C. Επιπλέον, υπάρχει ενσωματωμένος θερμοστάτης χώρου, καθώς και ευανάγνωστη οθόνη και πληκτρολόγιο. Εκτός από το ενσωματωμένο καντράν, η ρύθμιση της Sibilla μπορεί να γίνει και από το τηλεχειριστήριο. Ο χώρος καύσης είναι κατασκευασμένος από χυτοσίδηρο. Αποδίδει 8,2kW, που επαρκούν για να θερμάνει χώρους έως και 235 κυβικά μέτρα.
| Διαστάσεις | 457x993x573mm |
| Βάρος | 110kg |
| Θερμαινόμενος Όγκος | 235m3 |
| Έξοδος Καυσαερίων | 80mm |
| Ελκυσμός | 0,5-10Pa |
| Είσοδος Αέρα Καύσης | 50mm |
| Συνολική Θερμική Ισχύς | 2,5-9,4kW |
| Ωφέλιμη Θερμική Ισχύς | 2,4-8,2kW |
| Απόδοση | 86,7-94,5% |
| Κατανάλωση | 0,5-1,9kg/h |
| Δοχείο Πέλλετ | ~15kg |
| Κατανάλωση Ρεύματος | 50-100W (300max) |