Εστία pellet ένθετη με πανοραμικό τζάμι, δίνει μια αίσθηση θαλπωρής συνδιάζοντας μοντέρνο disign. Πέρα από το ιδιαίτερο αισθητικό αποτέλεσμα που προσφέρει, παρέχει πλήρη ηλεκτρονική διαχείριση, ενσωματωμένο θερμοστάτη χώρου, ευανάγνωστη οθόνη, πληκτρολόγιο και τηλεχειριστήριο. Η ισχύς της καύσης ρυθμίζεται σε 5 διαφορετικά επίπεδα, ανάλογα με τις ανάγκες μας, όπως εξάλλου και η ένταση του ανεμιστήρα της. Το κρύσταλλο της πόρτας είναι πυρίμαχο κεραμικό και αντέχει σε θερμοκρασίες έως και 750°C. Ο χώρος καύσης είναι κατασκευασμένος από χυτοσίδηρο και ανοξείδωτο ατσάλι.
Για την τροφοδοσία του πέλλετ έχουμε τις παρακάτω επιλογές:
| Διαστάσεις (ΠxΥxB) | 695x488x514mm |
| Βάρος | 131kg |
| Θερμαινόμενος Όγκος | 205m3 |
| Έξοδος Καυσαερίων | 80mm |
| Ελκυσμός | 11Pa |
| Είσοδος Αέρα Καύσης | 50mm |
| Έξοδος Αεραγωγών | 80mm |
| Συνολική Θερμική Ισχύς | 3,2-8,0kW |
| Ωφέλιμη Θερμική Ισχύς | 2,9-7,1kW |
| Αποδοτικότητα | >90% |
| Κατανάλωση | 0,7-1,7kg/h |
| Δοχείο Πέλλετ | ~10kg |