Με μεγάλη εστία και ολικό κρύσταλλο με μεταξοτυπία, δίνει μια μοντέρνα νότα και αίσθηση θαλπωρής. Πέρα από το εξαιρετικό αισθητικό αποτέλεσμα, παρέχει πλήρη ηλεκτρονική διαχείριση, ενσωματωμένο θερμοστάτη χώρου, ευανάγνωστη οθόνη, πληκτρολόγιο και τηλεχειριστήριο. Η ισχύς της καύσης ρυθμίζεται σε 5 διαφορετικά επίπεδα, ανάλογα με τις ανάγκες μας, όπως εξάλλου και η ένταση του ανεμιστήρα της. Το κρύσταλλο της πόρτας είναι πυρίμαχο κεραμικό και αντέχει σε θερμοκρασίες έως και 750°C. Ο χώρος καύσης είναι κατασκευασμένος από χυτοσίδηρο. Αποδίδει 11,0kW, που επαρκούν για την θέρμανση χώρων έως και 315 κυβικά μέτρα. Χάρη στην έξοδο θερμου αέρα O80 που διαθέτει, μπορούμε να θερμάνουμε γειτονικούς χώρους, με τη βοήθεια της εξόδου 80mm για αεραγωγό.
Για την τροφοδοσία του πέλλετ έχουμε τις παρακάτω επιλογές:
| Διαστάσεις | 702x576x673mm |
| Βάρος | 170kg |
| Θερμαινόμενος Όγκος | 315m3 |
| Έξοδος Καυσαερίων | 80mm |
| Ελκυσμός | 1-10Pa |
| Είσοδος Αέρα Καύσης | 50mm |
| Έξοδος για Αεραγωγό | 80mm |
| Συνολική Θερμική Ισχύς | 3,3-12,1kW |
| Ωφέλιμη Θερμική Ισχύς | 3,2-11,0kW |
| Απόδοση | 91-96% |
| Κατανάλωση | 0,7-2,5kg/h |
| Δοχείο Πέλλετ | ~16kg |
| Κατανάλωση Ρεύματος | 80-130W (300max) |