Με βάθος μόλις 31 εκατοστά και πλάτος 57 εκατοστά, η Luisella είναι ειδικά μελετημένη για περιορισμένους χώρους. Αποδίδει 4,4kW, που επαρκούν για την θέρμανση χώρων έως και 126 κυβικά μέτρα. Η έξοδος των καυσαερίων μπορεί να συνδεθεί είτε στο πάνω μέρος, είτε στο πίσω (πλάτη). Η ισχύς της καύσης ρυθμίζεται σε 5 διαφορετικά επίπεδα, ανάλογα με τις ανάγκες μας, μαζί με την ένταση του ανεμιστήρα της. Έχει αφαιρούμενο δοχείο για την στάχτη. Το κρύσταλλο της πόρτας είναι πυρίμαχο κεραμικό 750°C. Επιπλέον, υπάρχει ενσωματωμένος θερμοστάτης χώρου, καθώς και ευανάγνωστη οθόνη με πληκτρολόγιο. Ο χώρος καύσης, η πόρτα και ο καυστήρας είναι κατασκευασμένα από χυτοσίδηρο. Στάνταρ τηλεχειριστήριο 5 πλήκτρων.
| Διαστάσεις | 572x892x307mm |
| Βάρος | 64kg |
| Θερμαινόμενος Όγκος | 126m3 |
| Έξοδος Καυσαερίων | 80mm |
| Ελκυσμός | 0,5-10Pa |
| Είσοδος Αέρα Καύσης | 50mm |
| Συνολική Θερμική Ισχύς | 2,6-4,8kW |
| Ωφέλιμη Θερμική Ισχύς | 2,4-4,4kW |
| Απόδοση | 91,9-94,4% |
| Κατανάλωση | 0,5-1,0kg/h |
| Δοχείο Πέλλετ | ~10kg |
| Κατανάλωση Ρεύματος | 50-100W (280max) |