Με μοντέρνο και σχεδιασμό η Giusy Evo αποτελεί ένα από τα βασικά μοντέλα της La Nordica - Extraflame. Η έξοδος των καυσαερίων μπορεί να συνδεθεί έιτε στο πάνω μέρος, είτε στο πίσω (πλάτη). Η ισχύς της καύσης ρυθμίζεται σε 5 διαφορετικά επίπεδα, ανάλογα με τις ανάγκες μας, μαζί με την ένταση του ανεμιστήρα της. Έχει αφαιρούμενο δοχείο για την στάχτη. Το κρύσταλλο της πόρτας είναι πυρίμαχο κεραμικό 750°C. Επιπλέον, υπάρχει ενσωματωμένος θερμοστάτης χώρου, καθώς και ευανάγνωστη οθόνη και πληκτρολόγιο. Ο χώρος καύσης, η πόρτα και ο καυστήρας της Giusy Evo είναι κατασκευασμένα από χυτοσίδηρο. Αποδίδει 7,0kW, που επαρκούν για την θέρμανση χώρων έως και 200 κυβικά μέτρα.
| Διαστάσεις | 498x1022x504mm |
| Βάρος | 83kg |
| Θερμαινόμενος Όγκος | 200m3 |
| Έξοδος Καυσαερίων | 80mm |
| Ελκυσμός | 2-10Pa |
| Είσοδος Αέρα Καύσης | 50mm |
| Συνολική Θερμική Ισχύς | 2,8-8,0kW |
| Ωφέλιμη Θερμική Ισχύς | 2,5-7,0kW |
| Απόδοση | >87,6% |
| Κατανάλωση | 0,6-1,7kg/h |
| Δοχείο Πέλλετ | ~15kg |
| Κατανάλωση Ρεύματος | 80-125W (305max) |