Με λιτό design και απέριτη κατασκευή η Ketty Evo αποτελεί ένα από τα πιο οικονομικά μοντέλα της La Nordica - Extraflame. Η ισχύς της καύσης ρυθμίζεται σε 5 διαφορετικά επίπεδα, ανάλογα με τις ανάγκες μας, μαζί με την ένταση του ανεμιστήρα της. Έχει αφαιρούμενο δοχείο για την στάχτη. Το κρύσταλλο της πόρτας είναι πυρίμαχο κεραμικό 750°C. Επιπλέον, υπάρχει ενσωματωμένος θερμοστάτης χώρου, καθώς και ευανάγνωστη οθόνη και πληκτρολόγιο. Ο χώρος καύσης, η πόρτα και ο καυστήρας είναι κατασκευασμένα από χυτοσίδηρο. Αποδίδει 8,0kW, που επαρκούν για την θέρμανση χώρων έως και 230 κυβικά μέτρα!
| Διαστάσεις | 456x884x507mm |
| Βάρος | 69kg |
| Θερμαινόμενος Όγκος | 186m3 |
| Έξοδος Καυσαερίων | 80mm |
| Ελκυσμός | 2-10Pa |
| Είσοδος Αέρα Καύσης | 50mm |
| Συνολική Θερμική Ισχύς | 2,8-7,4kW |
| Ωφέλιμη Θερμική Ισχύς | 2,5-6,5kW |
| Απόδοση | >87,8% |
| Κατανάλωση | 0,6-1,5kg/h |
| Δοχείο Πέλλετ | ~15kg |
| Κατανάλωση Ρεύματος | 80-125W (290max) |