Η Liliana Idro είναι μια πολύ ισχυρή σόμπα πέλλετ καλοριφέρ της Extraflame, που μπορεί να καλύψει ακόμη και μεγάλα σπίτια, έως 655m3. Η ισχύς της καύσης της μπορεί να ρυθμιστεί σε 5 διαφορετικά επίπεδα ισχύος, αποδίδοντας στον χώρο από 6,7 έως και 22,8kW, ανάλογα με τις απαιτήσεις μας. Κάτω από την πόρτα της εστίας, υπάρχει δεύτερη χαλύβδινη πόρτα πίσω από την οποία κρύβεται το ευρύχωρο συρτάρι της τέφρας που μας εξασφαλίζει αραιά διαστήματα καθαρισμού. Η πόρτα του χώρου καύσης είναι μαντεμένια, ενώ το κρύσταλλό της είναι πυρίμαχο κεραμικό και αντέχει σε θερμοκρασίες έως 750°C. Επιπλέον, υπάρχει ενσωματωμένος κυκλοφορητής και δοχείο διαστολής*.
Το σημαντικότερο πλεονέκτημά της Liliana Idro είναι το αυτόματο σύστημα καθαρισμού του δοχείου καύσης, που κάνει την χρήση της ακόμη πιο ξεκούραστη. Ο εναλλάκτης θερμότητας διαθέτει χειροκίνητο σύστημα καθαρισμού, που δεν απαιτεί διακοπή της λειτουργίας της σόμπας. Ο συντελεστής θερμικής απόδοσης ξεπερνά το 92%, με αποτέλεσμα να αξιοποιείται στο έπακρο το πέλλετ που καταναλώνει.Μπορεί να συνδεθεί με εξωτερικό θερμοστάτη χώρου. Επίσης, με το σύστημα Wi-Fi μπορούμε να την ελέγχουμε από απόσταση, μέσω του διαδικτύου.
| Εξωτερικές Διαστάσεις | 608x1314x698mm |
| Βάρος | 259kg |
| Θερμαινόμενος Όγκος | 655m3 |
| Έξοδος Καυσαερίων | 120mm |
| Ελκυσμός | 0,5-10Pa |
| Είσοδος Αέρα Καύσης | 60mm |
| Υδραυλικές Συνδέσεις | 1" Θ |
| Περιεχόμενο Λέβητα | 21lt |
| Συνολική Θερμική Ισχύς | 7,0-24,7kW |
| Ωφέλιμη Θερμική Ισχύς | 6,7-22,8kW |
| Ισχύς στο Νερό | 5,4-20,12kW |
| Ισχύς στον Αέρα | 1,3-2,7kW |
| Απόδοση | >92% |
| Κατανάλωση | 1,5-5,2kg/h |
| Δοχείο Πέλλετ | ~53kg |
| Κατανάλωση Ρεύματος | 90-130W (470max) |