Η Duchessa Idro Steel είναι μια όμορφη σόμπα πέλλετ που συνδέεται με τα καλοριφέρ. Έχει χαλύβδινες επενδύσεις στις πλευρές της και κεραμικές λεπτομέρειες στο καπάκι και κάτω από την μαντεμένια πόρτα η οποία είναι καλυμένη με ολικό κεραμικό κρύσταλλο 750°C. Η ισχύς της καύσης της μπορεί να ρυθμιστεί σε 5 διαφορετικά επίπεδα, ανάλογα με τις ανάγκες μας. Έχει ένα κρυφό, ευρύχωρο συρτάρι στο κάτω μέρος της, όπου συλλέγεται η τέφρα, κάνοντας έτσι πιο εύκολη την απομάκρυνσή της. Επιπλέον, υπάρχει ενσωματωμένος κυκλοφορητής, καθώς και δοχείο διαστολής*. Ο εναλλάκτης θερμότητας διαθέτει εύχρηστο χειροκίνητο σύστημα καθαρισμού. Η συνολική ισχύς της Duchessa Idro Steel φθάνει στα 12,0kW, δίνοντάς μας την δυνατότητα να θερμάνουμε χώρους μέχρι και 344m3. Περιλαμβάνεται τηλεχειριστήριο. Μπορεί να συνδεθεί με εξωτερικό θερμοστάτη χώρου. Επίσης, με το σύστημα Wi-Fi μπορούμε να την ελέγχουμε από απόσταση, μέσω του διαδικτύου.
| Διαστάσεις (ΠxΥxΒ) | 538x1034x543mm |
| Βάρος | 158kg |
| Θερμαινόμενος Όγκος | 344m3 |
| Έξοδος Καυσαερίων | 80mm |
| Ελκυσμός | 1-10Pa |
| Είσοδος Αέρα Καύσης | 50mm |
| Υδραυλικές Συνδέσεις | 3/4"Θ |
| Περιεχόμενο Λέβητα | 13lt |
| Συνολική Θερμική Ισχύς | 3,9-13,1kW |
| Ωφέλιμη Θερμική Ισχύς | 3,6-12,0kW |
| Ισχύς στο Νερό | 3,0-10,8kW |
| Ισχύς στον Αέρα | 0,6-1,2kW |
| Αποδοτικότητα | >91% |
| Κατανάλωση | 0,8-2,8kg/h |
| Δοχείο Πέλλετ | 20kg |