Η Diadema ACS Idro προσφέρει εξαιρετικές δυνατότητες θέρμανσης μέσω του κυκλώματος των σωμάτων καλοριφέρ ή της ενδοδαπέδιας του σπιτιού μας. Διαθέτει επίσης έναν εναλλάκτη θερμότητας, που μας επιτρέπει την στιγμιαία παραγωγή ζεστού νερού χρήσης (Εξ’ου και το ACS: Acqua Calda Sanitaria, δηλαδή Ζεστό Νερό Χρήσης). Επίσης έχει ανεμιστήρα που οδηγεί τον θερμό αέρα στο εμπρόσθιο μέρος της, ο οποίος μπορεί να ρυθμιστεί σε 5 διαφορετικά επίπεδα ισχύος, ή και να απενεργοποιηθεί εντελώς, ανάλογα με τις ανάγκες μας. Οι επενδύσεις της είναι από αυθεντικά χειροποίητα Ιταλικά κεραμικά. Το ευρύχωρο συρτάρι συγκέντρωσης της τέφρας, κρύβεται πίσω από την χαλύβδινη επένδυση που βρίσκεται κάτω από την πόρτα της εστίας. Το κρύσταλλο της μαντεμένιας πόρτας είναι πυρίμαχο κεραμικό και ανθεκτικό σε θερμοκρασίες έως και 750°C. Επιπλέον, υπάρχει ενσωματωμένος κυκλοφορητής, καθώς και δοχείο διαστολής*. Ο εναλλάκτης θερμότητας διαθέτει εύχρηστο χειροκίνητο σύστημα καθαρισμού, ενώ το μεγάλο πλεονέκτημα της Diadema Idro είναι η αυτοκαθαριζόμενη εστία καύσης.
Η συνολική ωφέλιμη ισχύς της Diadema Idro φθάνει στα 28,4kW, δίνοντάς μας την δυνατότητα να θερμάνουμε χώρους με διαστάσεις μέχρι και 815m3.
| Εξωτερικές Διαστάσεις | 619x1304x698mm |
| Βάρος | 259kg |
| Θερμαινόμενος Όγκος | 815m3 |
| Έξοδος Καυσαερίων | 120mm |
| Ελκυσμός | 0,5-10Pa |
| Είσοδος Αέρα Καύσης | 60mm |
| Υδραυλικές Συνδέσεις | 1" Θ (1/2"acs) |
| Περιεχόμενο Λέβητα | 21lt |
| Συνολική Θερμική Ισχύς | 7,0-31,4kW |
| Ωφέλιμη Θερμική Ισχύς | 6,7-28,4kW |
| Ισχύς στο Νερό | 5,4-25,2kW |
| Ισχύς στον Αέρα | 1,3-3,2kW |
| Απόδοση | >90,5% |
| Κατανάλωση | 1,5-6,5kg/h |
| Δοχείο Πέλλετ | ~48kg |
| Κατανάλωση Ρεύματος | 90-130W (470max) |