Η TermoSuprema Compact είναι μια κουζίνα ξύλου - καλοριφέρ, με δύο μάτια και μεγάλο φούρνο 55 λίτρων που μπορεί από μόνη της να ικανοποιήσει τις ανάγκες θέρμανσης μιας κατοικίας μέχρι και 180 τετραγωνικών μέτρων. Όπως υποδηλώνει και η πρωτοποριακή και επιβλητική της εμφάνιση, στο εσωτερικό της υπάρχει μια υπερσύγχρονη μηχανή παραγωγής θερμότητας που αποδίδει 18,5kW, εκμεταλλευόμενη στο έπακρο την θερμαντική ικανότητα των ξύλων. Κι αυτό χάρη στην άριστη διαχείριση του αέρα που εισάγεται στην εστία της καύσης, από τουλάχιστον 3 διαφορετικά σημεία σε ιδανικές αναλογίες. Οι πόρτες, το πλαίσιο και η πρόσοψή της είναι από εμαγιέ χυτοσίδηρο, ενώ η πλάκα και οι δακτύλιοι (μάτι) είναι κατασκευασμένα από κορυφαίας ποιότητας λειασμένο χυτοσίδηρο, εξασφαλίζοντας πολύ μεγάλη αντοχή στον χρόνο.
Έχει δοχείο στο κάτω μέρος του χώρου καύσης, όπου συλλέγεται η τέφρα κάνοντας πιο εύκολη την απομάκρυνσή της και μεγάλο συρτάρι αποθήκευσης ξύλων σε όλο το πλάτος της. Ο πρωτογενής και ο δευτερογενής αέρας καύσης είναι ρυθμιζόμενοι από τον χρήστη, ενώ ο τριτογενής αέρας καύσης είναι προρυθμισμένος. Μπορεί να συνδεθεί στο δίκτυο των καλοριφέρ με ανοιχτό δοχείο διαστολής, ή εκμεταλευόμενοι το σύστημα "D.S.A."*, με κλειστό δοχείο διαστολής.
| Διαστάσεις (ΠxΥxΒ) | 982x860x682mm |
| Βάρος | 293kg |
| Άνοιγμα Πόρτας (ΠxΥ) | 233x160mm |
| Διαστάσεις Εστίας (ΠxΥxΒ) | 257x350x407mm |
| Διαστάσεις Φούρνου (ΠxΥxΒ) | 307x418x430mm |
| Θερμαινόμενος Όγκος | 530m3 |
| Έξοδος Καυσαερίων | 160mm |
| Ελκυσμός | 17-20Pa |
| Είσοδος Αέρα Καύσης | -mm |
| Υδραυλικές Συνδέσεις | 1" Θ |
| Περιεχόμενο Λέβητα | 22lt |
| Υλικό Εστίας | Χάλυβας |
| Συνολική Θερμική Ισχύς | 22,3kW |
| Ωφέλιμη Θερμική Ισχύς | 18,5kW |
| Ισχύς στο Νερό | 15,0kW |
| Ισχύς στον Αέρα | 3,5kW |
| Απόδοση | 83,0% |
| Κατανάλωση | 5,2kg/h |
| Πίεση Λειτουργίας | <3,0bar |