H TERMOROSSELLA PLUS EVO D.S.A. είναι μια ενεργειακή σόμπα σύνδεσης με καλοριφέρ. Με αυτό το σύστημα, μπορεί να θερμάνει όλα τα δωμάτια με την υγιεινή ζεστασιά που παράγεται από την καύση του ξύλου. Έχει την δυνατότητα θέρμανσης που φτάνει έως και τα 98 τμ. Για την αποφυγή υπερθέρμανσης είναι εφοδιασμένη με το σύστημα DSA και μπορεί να συνδεθεί στο κύκλωμα των καλοριφέρ με δοχείο διαστολής κλειστού τύπου. Λειτουργεί με ρύθμιση του πρωτογενούς και δευτερογενούς αέρα καύσης καθώς και με προκαθορισμένη παροχή τριτογενούς αέρα (μετάκαυση). Επιτυγχάνεται έτσι η πολύ υψηλή απόδοση και η χαμηλή εκπομπή ρύπων, με ελάχιστη κατανάλωση ξύλου μόλις 4kg/h. Η μεγάλη της εστία είναι κατασκευασμένη από ειδικό χάλυβα, ενώ στην βάση της διαθέτει πρακτικό συρτάρι αποθήκευσης ξύλων. Με πυρίμαχο κεραμικό κρύσταλλο αντοχής έως 750°C.
| Διαστάσεις (ΠxΥxΒ) | 559x915x533mm |
| Βάρος | 162kg|PT175kg |
| Άνοιγμα Εστίας (ΠxΥ) | 355x245mm |
| Διαστάσεις Εστίας (ΠxΥxΒ) | 307x242x345mm |
| Θερμαινόμενος Όγκος | 366m3 |
| Έξοδος Καυσαερίων | 130mm |
| Ελκυσμός | 11Pa |
| Είσοδος Αέρα Καύσης | 100mm (προαιρ.) |
| Υδραυλικές Συνδέσεις | 1" Θ |
| Περιεχόμενο Λέβητα | 18,5lt |
| Υλικό Εστίας | Χάλυβας |
| Συνολική Θερμική Ισχύς | 15,4kW |
| Ωφέλιμη Θερμική Ισχύς | 12,8kW |
| Ισχύς στο Νερό | 8,5kW |
| Αποδοτικότητα | 83,0% |
| Κατανάλωση | 3,6kg/h |
| Πίεση Λειτουργίας | <3,0bar |