Η Raffaella Idro 2.0 είναι μια δυνατή σόμπα πέλλετ που μπορεί και ζεσταίνει σπίτια μέχρι και 545 κυβικά, μέσω του συστήματος των καλοριφέρ. Επιπλέον, διαθέτει έναν ανεμιστήρα που οδηγεί τον θερμό αέρα στο εμπρόσθιο μέρος της, ο οποίος μπορεί να ρυθμιστεί σε 5 διαφορετικά επίπεδα ισχύος, ή και να απενεργοποιηθεί εντελώς, ανάλογα με τις ανάγκες μας. Οι επενδύσεις της είναι από ατσάλι. Το ευρύχωρο συρτάρι αποθήκευσης της στάχτης, κρύβεται διακριτικά πίσω από την ατσάλινη πόρτα που βρίσκεται κάτω από την μαντεμάνια πόρτα της εστίας. Το κρύσταλλο της πόρτας είναι πυρίμαχο κεραμικό και ανθεκτικό σε θερμοκρασίες έως και 750°C. Επιπλέον, υπάρχει ενσωματωμένος κυκλοφορητής, καθώς και δοχείο διαστολής. Ο εναλλάκτης θερμότητας διαθέτει εύχρηστο χειροκίνητο σύστημα καθαρισμού.
| Εξωτερικές Διαστάσεις | 633x1176x626mm |
| Βάρος | 215kg |
| Θερμαινόμενος Όγκος | 545m3 |
| Έξοδος Καυσαερίων | 100mm |
| Ελκυσμός | 2-10Pa |
| Είσοδος Αέρα Καύσης | 50mm |
| Υδραυλικές Συνδέσεις | 1" Θ |
| Περιεχόμενο Λέβητα | 18,5lt |
| Συνολική Θερμική Ισχύς | 5,8-20,7kW |
| Ωφέλιμη Θερμική Ισχύς | 5,3-19,0kW |
| Ισχύς στο Νερό | 4,0-15,5kW |
| Ισχύς στον Αέρα | 1,3-3,5kW |
| Απόδοση | >91% |
| Κατανάλωση | 1,2-4,3kg/h |
| Δοχείο Πέλλετ | ~35kg |
| Κατανάλωση Ρεύματος | 70-130W (500max) |