Η Megan Idro Steel είναι μια όμορφη σόμπα πέλλετ που συνδέεται με τα καλοριφέρ. Έχει χαλύβδινες επενδύσεις. Το συρτάρι συγκράτησης της στάχτης κρύβεται κάτω από την μαντεμένια πόρτα η οποία είναι καλυμένη με διπλό κρύσταλλο, εσωτερικά κεραμικό 750°C και εξωτερικά ασφαλείας. Η ισχύς της καύσης της μπορεί να ρυθμιστεί σε 5 διαφορετικά επίπεδα, ανάλογα με τις ανάγκες μας. Επιπλέον, υπάρχει ενσωματωμένος κυκλοφορητής, καθώς και δοχείο διαστολής*. Ο εναλλάκτης θερμότητας διαθέτει εύχρηστο χειροκίνητο σύστημα καθαρισμού. Η συνολική ισχύς της Megan Idro Steel φθάνει στα 12,0kW, δίνοντάς μας την δυνατότητα να θερμάνουμε χώρους μέχρι και 344m3. Περιλαμβάνεται τηλεχειριστήριο. Μπορεί να συνδεθεί με εξωτερικό θερμοστάτη χώρου. Επίσης, με το σύστημα Wi-Fi μπορούμε να την ελέγχουμε από απόσταση, μέσω του διαδικτύου.
| Εξωτερικές Διαστάσεις | 475x1053x588mm |
| Βάρος | 166kg |
| Θερμαινόμενος Όγκος | 344m3 |
| Έξοδος Καυσαερίων | 80mm |
| Ελκυσμός | 1-10Pa |
| Είσοδος Αέρα Καύσης | 50mm |
| Υδραυλικές Συνδέσεις | 3/4" Θ |
| Περιεχόμενο Λέβητα | 13lt |
| Συνολική Θερμική Ισχύς | 3,9-13,1kW |
| Ωφέλιμη Θερμική Ισχύς | 3,6-12,0kW |
| Ισχύς στο Νερό | 3,0-10,8kW |
| Ισχύς στον Αέρα | 0,6-1,2kW |
| Απόδοση | >91% |
| Κατανάλωση | 0,8-2,8kg/h |
| Δοχείο Πέλλετ | ~18kg |
| Κατανάλωση Ρεύματος | 60-100W (400max) |