Πανίσχυρη και πολύ αποδοτική, μαντεμένια ενεργειακή αερόθερμη κασέτα πλάτους 70 εκατοστών. Με 9,8kW ωφέλιμης θερμικής ενέργειας, ζεσταίνει ως και 281 κυβικά χώρου, με μόλις 3 κιλά ξύλο την ώρα. Περιλαμβάνει 2 βεντιλατέρ με πινακάκι ελέγχου. Πόρτα από χυτοσίδηρο για στεγανό κλείσιμο και απεριόριστη διάρκεια ζωής. Πυρίμαχο κεραμικό κρύσταλλο αντοχής 750°C. Διαχείριση πρωτογενούς και δευτερογενούς αέρα καύσης. Μπορεί να τοποθετηθεί στο εσωτερικό ενός υφιστάμενου παραδοσιακού τζακιού, μετατρέποντάς το σε ενεργειακό.
| Διαστάσεις (ΠxΥxΒ) | 695x550x450mm |
| Βάρος | 142kg |
| Άνοιγμα πόρτας (ΠxΥ) | 565x250mm |
| Διαστάσεις Εστίας (ΠxΥxΒ) | 520x280x300mm |
| Θερμαινόμενος Όγκος | 281m3 |
| Έξοδος Καυσαερίων | 160mm |
| Ελκυσμός | 14Pa |
| Είσοδος αέρα καύσης | 120mm |
| Υλικό Εστίας | Μαντέμι |
| Συνολική Θερμική Ισχύς | 12,3kW |
| Ωφέλιμη Θερμική Ισχύς | 9,8kW |
| Απoδοτικότητα | 80,0% |
| Κατανάλωση | 3,0kg/h |